HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Putin gardını aldı! 3. dünya savaşı konuşulurken Karadeniz'de tansiyon yükseldi: Talimat verildi

Yeni bir dünya savaşı riskinin konuşulduğu günlerde Rusya'dan endişe yaratacak bir açıklama geldi. Türkiye'de de önce Bakan Fidan, ardından MSB kaynakları 3. dünya savaşı ihtimaliyle ilgili mesaj vermişti. Bu sırada Karadeniz'de tansiyon yükseldi. Rusya'nın ABD İHA'larıyla ilgili gözdağı niteliğindeki son açıklaması gözleri sıcak çatışma ihtimaline çevirdi!

Putin gardını aldı! 3. dünya savaşı konuşulurken Karadeniz'de tansiyon yükseldi: Talimat verildi

ABD İHA'larının Karadeniz'de uçması Rusya'yı harekete geçirdi. Savunma Bakanlığından gelen açıklama üzerine NATO ile Rusya arasında çatışma riski gündeme geldi. Savunma Bakanı Andrey Belousov’un Genelkurmay Başkanlığı’na provokasyonlara hızlı tepki verilmesi konusunda önerilerde bulunması talimatı verdiğini ifade edildi.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

BAKAN FİDAN: BAŞTAN BERİ BUNU DİYORUZ

Geçtiğimiz günlerde canlı yayına katılan Dışişleri Bakanı Hakan Fidan üçüncü dünya savaşı olasılığıyla ilgili "Dünya bu tehdidi ciddiye almalı. Böyle bir risk var, baştan beri bunu diyoruz. Bu gerçekten hesabı kitabı yapılmış mesele" değerlendirmesinde bulunmuştu.

MSB: ORDUMUZ HER SENARYOYA HAZIR

Daha sonra Milli Savunma Bakanlığı kaynakları Bakan Fidan’ın ifadelerine ilişkin "Üçüncü dünya savaşı gibi karanlık bir tabloyu başta ülkemiz olmak üzere kimse istemez, ama ordumuzun da her türlü senaryoya hazır olduğunu belirtmek gerekir" açıklamasında bulundu.

thumbs_b_c_af1ad96c76e75bb6d7f8959670dd2725

RUSYA: "ABD İHA’LARININ KARADENİZ’DEKİ UÇUŞLARI, NATO VE RUSYA ARASINDA ÇATIŞMA RİSKİNİ ARTIRIYOR"

Son olarak Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Ukrayna ordusu için keşif ve hedef belirleme hizmeti sağlayan ABD stratejik insansız hava araçlarının (İHA) Karadeniz üzerindeki uçuş yoğunluğunu arttırdığı belirtildi.

Bu durumun ABD ve NATO ülkelerinin Ukrayna ihtilafına daha fazla müdahil olduğunu gösterdiği vurgulanarak şu ifadeler kullanıldı:

"Bu tür uçuşlar, hava olayları yaşanması ihtimalini katlayarak ittifak (NATO) ile Rusya arasında doğrudan çatışma riskini artırıyor. Bunun sorumlusu NATO ülkeleri olacak. Savunma Bakanı Andrey Belousov, provokasyonlara hızlı tepki verilmesi konusunda Genelkurmay Başkanlığı’na öneriler sunması talimatı verdi."Bu içerik Hazar Gönüllü tarafından yayına alınmıştır

En Çok Aranan Haberler