Putin ve Kim Jong-un bir araya geldi!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Kuzey Kore lideri Kim Jong-un Rusya'nın Russky Adası'nda bir araya geldi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile bir araya geldi.

Rusya’nın Vladivostok şehrinde yer alan Uzak Doğu Federal Üniversitesi’ndeki görüşme öncesinde konuşan Putin, Kim’in Rusya’ya yaptığı ziyaretin ikili ilişkilerin geliştirilmesine hizmet edeceğini belirtti.

Putin, “Bu ziyaretin, Kore yarımadasındaki durumu nasıl çözebileceğimizi, birlikte neler yapılabileceğimizi, Rusya’nın şu anda olan süreci desteklemek için neler yapabileceğini daha iyi anlamaya yardımcı olacağına eminim.” ifadelerini kullandı.

2019-04-25T043033Z_1317308038_RC1DE9A5B8F0_RTRMADP_3_NORTHKOREA-RUSSIA

Moskova’nın Kuzey Kore’nin Güney Kore ve ABD ile ilişkilerini normalleştirme çabalarından memnuniyet duyduğunu kaydeden Putin, “Elbette, Kuzey Kore ve Güney Kore arasındaki diyaloğu ve Kuzey Kore-Amerikan ilişkilerini normalleştirme çabalarını memnuniyetle karşılıyoruz.” dedi.

Kuzey Kore lideri Kim ise Putin ile görüşmesinin Kore yarımadasındaki problemin çözümüne ve ikili ilişkilerin gelişmesine yardımcı olacağını belirtti.

Kim, “Kore yarımadasındaki durum tüm dünya toplumunun ilgisini çekmektedir. Umarım görüşmelerimiz bu durumu birlikte değerlendirmek ve görüş alış verişinde bulunmak için önemli bir etkinlik olacaktır. Umarım anlamlı bir görüş alış verişinde bulunuruz.” diye konuştu.

Sıkı güvenlik önlemlerinin alındığı Vladivostok şehrindeki Putin ve Kim arasında yapılan zirve "ilk" olma özelliği taşıyor.

(AA-Reuters)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
bütün diktatörlerde olduğu gibi kim jong dada ölüm korkusu var..ama kaçınılmaz son hepiniz öleceksiniz...
bütün diktatörlerde olduğu gibi kim jong dada ölüm korkusu var..ama kaçınılmaz son hepiniz öleceksiniz..
Karizmayı çizdirmiş kim jong un çeketin arkası kıvrılmış olarak indi farkında değil karizma yerle bir.Bir ceket ,bir sinek sizi yerle yeksan eder ALLAH ın izniyle böbürlenmeyin.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler