Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı var mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı mı?

Bakanlar Kurulu toplantısında görüşülmesi beklenen en kritik konu Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı olacak mı olmayacak mı sorusu idi. Peki toplantı bitti mi, Cumhurbaşkanı Erdoğan Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı ile ilgili bir açıklama yaptı mı?

Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı var mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı mı?

Türkiye’de gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığından toplanan Bakanlar Kurulu toplantısındaydı. Kurulda özellikle Ramazan Bayramı için sokağa çıkma yasağı kararı alınacak mı ve alınırsa sokağa çıkma yasağı kaç gün olur merak ediliyor. Peki toplantı saat kaçta bitecek?

RAMAZAN BAYRAMI’NDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu toplantısının ardından alınan kararları açıkladı ve bu kararların arasında Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı da var!

BAYRAMDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KAÇ GÜN OLDU?

2020’de Ramazan Bayramı 24-25-26 Mayıs günlerine yani Bayramın son 2 günü pazartesi ve salı günlerine denk geliyor. Böyle olunca hafta sonu ile kesişen Ramazan Bayramı’nda 23-24-25-26 Mayıs günlerini kapsayacak şekilde 4 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

SEYAHAT YASAKLARI NE ZAMAN KALKACAK?

14 büyükşehir ve Zonguldak'ı kapsayan seyahat kısıtlamasının da kaldırılması için bir tarihin masada olduğu ve Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri doğrultusunda bu tarihin de açıklanabileceği belirtiliyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda alınan kararları aktarırken, seyahat yasaklarının 15 gün daha uzatıldığını açıkladı.