HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Refah bölgesinde tehlikeli gerginlik! İsrail ile Mısır arasında çatışma çıktı: 1 asker öldü

Gazze'yi hayata bağlayan ve Mısır'a açılan Refah Sınır Kapısı bölgesinde İsrail ile Mısır askerleri arasında çatışma çıktı. Yaşanan olayda Mısır 1 asker hayatını kaybetti.

Refah bölgesinde tehlikeli gerginlik! İsrail ile Mısır arasında çatışma çıktı: 1 asker öldü

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, Refah Sınır Kapısı'nda Mısır askerleri ile İsrail askerleri arasında çatışma yaşandığı belirtildi.

1 MISIR ASKERİNİN ÖLDÜĞÜ İDDİA EDİLDİ

Açıklamada, olayın soruşturulduğu ve Mısır tarafıyla diyalogun devam ettiği vurgulandı.

Öte yandan İsrail basını, çatışmada bir Mısır askerinin öldüğünü ileri sürdü. Mısır Silahlı Kuvvetleri, çıkan çatışmada 1 Mısır askerinin hayatını kaybettiğini doğruladı.

"SORUŞTURMA YÜRÜTÜLÜYOR"

Mısır Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada, çıkan çatışmada 1 Mısır askerinin hayatını kaybettiğini doğrulanarak, “Mısır Silahlı Kuvvetleri, Refah sınır şeridinde meydana gelen ve bir güvenlik personelinin hayatını kaybetmesine yol açan silahlı saldırı olayıyla ilgili olarak yetkili makamlar tarafından soruşturma yürütmektedir” denildi.

REFAH BÖLGESİNDE TANSİYON TAVAN

İsrail ordusu, 6 Mayıs'ta yaptığı açıklamada, zorla yerinden edilmiş Filistinlilerin sığındığı Refah'ın doğusundaki bazı mahallelerin boşaltılması uyarısında bulunmuştu.

Bunun ardından 7 Mayıs'ta İsrail ordusu, Gazze'nin Refah bölgesine kara saldırısı başlatarak Mısır'la olan sınır kapısının Gazze tarafını ele geçirdiğini duyurmuştu.

(AA)Bu içerik Doğukan Akbayır tarafından yayına alınmıştır

Express


En Çok Aranan Haberler