Referandumun ardından Wikipedia'dan Erdoğan'a 'diktatör' tanımlaması

Anayasa değişikliği referandumu sonuçlarında 'evet' çıkmasının ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, internet ansiklopedisi Wikipedia'da diktatör olarak tanımlandı.

Referandumun ardından Wikipedia'dan Erdoğan'a 'diktatör' tanımlaması

Referandum sonuçlarının ardından Erdoğan, Wikipedia'da 'diktatör' oldu. Referandumun ardından bir Wikipedia kullanıcısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ilgili sayfaya girerek, ilk satırda Erdoğan'ı diktatör olarak tanımladı.

BİR KULLANICI ORİJİNAL CÜMLEYİ DEĞİŞTİRDİ

Kullanıcı, orijinal cümleyi değiştirip yerine "Recep Tayyip Erdoğan, 2014 yılından bu yana Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olan bir Türk diktatörüdür" yazdı.

WIKIPEDIA FARK EDİNCE...

Durumu fark eden Wikipedia yönetimi, söz konusu sayfayı bir haftalığına kayıtsız kullanıcılar tarafında düzenlemeye kapattı.

ELEŞTİRİLER BAŞLIĞI ALTINDA DİKTATÖR İFADESİ VAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında Wikipedia'da, 'Eleştiriler' başlığı altında 'Recep Tayyip Erdoğan'a siyasi hayatının başlarından itibaren çeşitli eleştiriler yapılmıştır. Bunlar arasında yargının siyasallaşması, 2013-2014 yıllarında yapılan yargıya yönelik düzenlemeler, basına uygulanan sansür, antisemitizm ve diktatörleşme eğilimleri yer alır" ifadesi yer alıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
ALLAHIM, SAYIN DİKTATÖRÜMEE SAĞLIKLI VE HAYIRLI UZUN ÖMÜRLER VER ALLAHIM!
evet versin cok yasasın basına gelecekleri görmek için can atıyoruz
YEMİN EDİYORUM Kİ ORADA ERDOĞAN KARŞITI OLAN HİÇ BİR YORUM YOK. BUNLAR NEYİN KAFASINI YAŞIYOR? HUKUĞU KUŞA ÇEVİRDİLER. BİR İFADE ERDOĞANIN HOŞUNA GİTMEDİ DİYE DİYE BÜTÜN MİLLETİN BİLGİ ALDIĞI WİKİPEDİA GİBİ DEV BİR SİTE ZART DİYE ENGELLENİYOR. "BUNLAR ARASINDA YARGININ SİYASALLAŞMASI VE DİKTATÖRLEŞME YER ALIR" CÜMLESİNİN NERESİ YANLIŞ? YARGI SİYASALLAŞMADI MI? BUNUN NERESİ BİR SİTEYİ TÜMDEN ENGELLEYECEK SUÇ UNSURU İÇERİYOR? TÜRK HALKININ BİLGİ ALMA ÖZGÜRLÜĞÜNE BİR ADAM NASIL ZART DİYE MÜDAHALE EDİYOR? MİLLET NİYE BUNLARI SİNEYE ÇEKİYOR?
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler