HABER

RTÜK'ten 'Küfürü tahmin etmeliydin' cezası

Canlı yayına çıkan bir vatandaş Başbakan Erdoğan’a küfür etti. RTÜK, ‘’Küfür geleceği tahmin edilmeliydi’’ diyerek ceza verdi.

RTÜK'ten 'Küfürü tahmin etmeliydin' cezası

RTÜK, canlı yayında Başbakan Erdoğan’a küfür eden bir vatandaş için TV kanalına, ‘’Küfür geleceği tahmin edilmeliydi’’ gerekçesiyle ceza verdi.

Gazeteport’un edindiği bilgiye göre, RTÜK toplantısında, İstanbul’da yerel yayın yapan Barış TV adlı kanalda, 1 Haziran günü canlı yayınlanan, Taksim Gezi Parkı olaylarına ilişkin, haber programı ele alındı.

Yayın sırasında ekrana çıkan bir kişi, ‘’Bu Tayyip var ya bu Tayyip, bir hafta cezaevinde yattı, kendi oğlunu özel uçakla Amerika'ya gönderdi. Bu kadar vatandaşa su sıkıyor, Suriyelileri kendine oy için buraya getirdi. Tinerci baliciler anarşist olmuş da, esrarcı hapçılar anarşist olmuş da, sen mi biliyon lan‘’ dedi ve küfür etti.

RTÜK İzleme ve Değerlendirme Dairesi Başkanlığı, bu konudaki raporunda, toplumsal olaylardaki canlı yayınlarda, ihlal yaratacak davranışlarda bulunma olasılığının göz önüne alınması gerektiğini vurguladı. Raporda ‘’Bu kişinin sözlerinden, konuşmanın sonunun nasıl geleceği mesleki tecrübelerden tahmin edilmeliydi’’ denildi. RTÜK de, Barış TV’ye ‘’Dilin düzeysiz, kaba ve argo kullanımı’’ nedeniyle uyarı cezası verdi.

güncel haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
GÜLÜNÇ BİR CEZA... Bir TV. kuruluşu o insanın küfür edeceğini nasıl tahmin edebilir. Demek ki RTÜK (Recep Tayyipi Üzmeme Kurulu) denen kuruluş da Führerinden prim almak için, komik cezalar kesmeye başlamış bile. Allah sonumuzu hayır etsin kıyamete az kaldı.
Bu Tayyep gidince bunlar ne yapacak bilmiyorum. Hadi o kaçar kurtulurda bunlar gemiye sığmaz diye düşünüyorum :)
İnşallah bi gün yandaş medyanın canlı yayınına denk gelirim bakın bakalım o zaman o televizyonda ister röportaja katılmış olayım isterse de görüntü dışında olayım küfürün tillahını duymayacak mısınız. Ha rtük kalkıp ta yandaş medyayı yok tahmin edemezdi bilemezdi, yok ses arkadan geldi konuyla ilgisi yoktu diye bahane bulup korumasın, çünkü burada duyuruyorum ilgili kanallar önlemlerini şimdiden alsınlar. sonrada yok ben duymadım yok ben görmedim yok ben okumadım demesinler
Geri Dön