HABER

Ruhsatsız silaha 2.3 milyar ceza

SAMSUN (İHA) - Samsun'da, ayrı yaşadığı eşine tabancayla ateş eden şahıs hapis cezasından kurtulurken, ruhsatsız silah edinmek ve kullanmak suçundan 2 milyar 362 milyon lira para cezasına çarptırıldı.

Samsun'da yaklaşık bir ay önce meydana gelen olayda, 2 çocuk babası garson Mehmet Beci (44), ayrı yaşadığı eşi Zerrin Beci'ye tabancayla ateş açınca, 'adam öldürmeye teşebbüs' suçundan tutuklandı.

Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün hakim karşısına çıkan Mehmet Beci, pişman olduğunu söyledi. Eşinin evi terk ettiğini, çocuklarını da kendisine göstermediğini iddia eden Mehmet Beci, "Zerrin Beci ile birlikte İstanbul'da oturuyorduk. Evi terk edip Samsun'a geldi. Ben de araştırıp izini buldum. Evin tarasında oturuyordu. Bana 'Niçin geldin?' deyince korkutmak için tabancayla rast gele tek el ateş açtım. Amacım öldürmeye kalkışmak değildi. Pişmanım" dedi.

Önce şikayetçi olan Zerrin Beci'nin, mahkemeye verdiği dilekçede şikayetten vazgeçtiğini belirtmesi üzerine Mehmet Beci, öldürmeye teşebbüs suçundan beraat etti ve tahliyesine karar verildi. Ancak mahkeme heyeti, Mehmet Beci'yi tabancasının ruhsatsız olmasından dolayı 2 milyar 362 milyon lira para cezasına çarptırdı. Mehmet Beci, para cezası karşısında şoke oldu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön