Rusya'dan 'kimyasal silaha' yalanlama

Rusya Parlamentosu'nun alt kanadı Duma'nın Uluslararası İlişkiler Komitesi 1.Başkan Yardımcısı Kalaşnikov, Suriye Hükümeti'ne bağlı güçlerin Şam civarında kimyasal silah kullandığı iddiasını yalanladı

Rusya'dan 'kimyasal silaha' yalanlama

Leonid Kalaşnikov, bu bilginin büyük ihtimalle ülkedeki silahlı militanlar tarafından uydurulmuş olan bir yalan olduğunu savundu.

Rusya'nın Sesi'ne göre, konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Kalaşnikov, "Şahsen bu yalana kesinlikle inanmıyorum. Eğer orada gerçekten kimyasal silah kullanılsaydı, bunu olsa olsa muhalif militanlar yapardı" dedi.

Kalaşnikov, Suriye'deki meşru yönetimin hiçbir şekilde dış güçleri provoke amacı taşımadığını, Suriye hükümetinin dış güçlere mevcut sürece müdahil olmaları için fırsat vermesinin hiçbir yararının olmadığı görüşünü savundu.

Batı'nın Suriye'de güya kimyasal silah kullanıldığı konusunda ortaya çıkan habere verdiği reaksiyonun kendi kendine büyüyerek endişe verici boyutlara ulaştığını ifade eden Kalaşnikov, "Mevcut durum Batı'nın Suriye ile ilişkilerindeki ilk girişimi değil. Söz konusu yöntem daha önce Irak'ta test edilmiş ve uygulanmıştı" ifadesini de kullandı.

ANKA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
kalaşnikov un açıklaması makul ve tatmin edici.mealen diyorki;durduk yere dış güçlerin ağzına niye malzeme versin?sizce....?ya da siz esad olsanız bu konjonktürde bunu yapar mıydınız?(basit bir mantık yoklamaca esad ı sevme sevmeme söz konusu bile değil)
Suriye hükümetin güçleri mi demiş? Bu ''hükümet güçleri'' gazetecilerimizi rehin alıp pazarlıklar yapmıştılar, ciddi bir hükümetin/devletin gazeteci rehin alıp pazarlık yaptığı nerde görülmüş. Suriyeyi hükümet değil, hükümet kılığına girmiş teröristler yönetmektedir.
bir gün gelecek elbeette er yada gec bır MUSA hesap soracak ama bu hesap öyle yada böyle değil bunları yapan kendini insan adleden hayvandanda daha aşaağı mahluklar hesabını VERECEK ALLAHIM EN FECİ GAZABINI ZÜLÜMKARLARIN ÜZERİNE VERSİN İŞALAH YAZIK 1300 KİŞİ SURİYEDE COLUK COCUK DEMEDEN KATLEDEN ESED VE MISIRDADA AYNI TABLOYU GÖSTEREN SİSİ DENEN İNSAN DİYEMEDİĞİM MAHLUK KATLETMEYE DEVAM ETMEKTE VE BATI DÜNYASI BUNA HALA SEYIRCI KALMAKTA MISIRDA KATLEDİLİŞE SURİYEDEDE SEYİRCİ KKALANBLAR UNUTMASINLARKİ TARİH BU YAPTIKLARINI HIÇBİR ZAMAN DÜNYA DÖNDÜKÇE AFFETMEYCEKTİR LANET olsun hepsine ......
Diğer Haberler