HABER

Saadet Partisi'ne haciz şoku!

Saadet Partisi'nin genel merkez binasının mülkiyetinin Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan ve damat Mehmet Altınöz'ün yüzde 80 hissedarı olduğu şirkete ait olması haciz krizine neden oldu. Şirketten genel merkeze yıllardır ödenmeyen kiralar için yazı gitti. Genel merkez yönetimi talebin karşılanamayacağını söyleyince mahkemeden tahliye kararı çıkarıldı.

Yaşanan krize ilişkin tahliye işleminin durdurulduğu ve konunun bir üst mahkemeye taşındığı öğrenildi. Genel merkez yönetimine göre bina şirkete emaneten kaydedildi. Genel merkez yöneticileri şirkete durumu iletti ve "emaneti devredin" denildi ama bu talebi de şirket olumlu karşılamadı. Kira alacaklarına karşılık genel merkez binasına yönelik haciz işlemi başlatıldı.

MAKAM ARACI DA HACİZLİK OLDU

Saadet Partisi'nin gayrimenkullerine, banka hesaplarına ve hatta Genel Başkan Temel Karamollaoğlu'nun makam aracına da haciz konuldu ve mahkeme icra takibi başlattı. Habertürk'ün haberine göre, Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu genel merkeze geldiğinde, makam aracı da hep aynı noktada olurdu. Kararın ardından Karamollaoğlu'nun yakalamalı haciz kararı verilen makam aracını kullanmadığı görüldü.

GENEL MERKEZ YÖNETİCİLERİ "VEFASIZLIK" DEDİ

Saadet Partisi Genel Merkezi yöneticileri, Fatih Erbakan'ın başlattığı haciz işlemi için 'vefasızlık' dedi. Mevcut genel merkez binasının, parti kapatmalar nedeniyle şirket üzerine kaydedildiğini söyleyen üst düzey yönetici, kira talebinin "emanete ihanet" olduğunu savundu.

KARAMOLLAOĞLU'NDAN TEPKİ

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Böyle bir şeyin olmaması gerekirdi ama bir tercihte bulunmuşlar. Bu sadece kendilerine zarar verir. Bu çirkin bir şey" dedi.

SP Genel Sekreteri Tacettin Çetinkaya ise, genel merkez binası üzerinden çıkartılan tahliye kararının ertelettirildiğini ancak haciz kararı ile ilgili sürecin devam ettiğini belirtti. Bu durumun üzüntü verici olduğuna dikkat çeken Çetinkaya, genel merkez binasının Necmettin Erbakan’dan partililere kalan önemli bir miras olduğunu söyledi.

İHA

Geri Dön