Saç kurutmanın püf noktaları

Saç kurutmak, özellikle stil için çaba gerektiren oldukça zaman alan bir süreç. Saçlarınız uzun ve kalın telliyse iyice içinden çıkılamaz bir hal alabilir. Size zamandan tasarruf ettirecek birkaç ip ucunu bir araya getirdik. Emin olun saçlarınızı normalden daha hızlı kurutacaksınız.

Saç kurutmanın püf noktaları

Saçınızdaki fazla sudan kurtulun

1

Saçlarınızı yıkadıktan sonra geniş dişli tarak kullanın. Geniş dişli taraklar saçlarınızı ayırır ve daha iyi hava akışı oluşturur; bu da saçlarınızdaki fazla sudan kurtulmanıza yardımcı olur. Duştan çıkmasdan önce saçlarınızı geniş dişli tarakla tarayın.

Duştan çıkmadan önce saçlarınızı sıkın veya sallayın

2

Bu, kurutma sürecini hızlandırır ve saçınızın duş sonrasında sulu kalmasını önler.

Mikrofiber havlu kullanın

3

Mikrofiber havlu kullanarak saçınızı kurutun. Mikrofiber havlular yumuşak ve çok emici olup, saç dökülmelerine zarar vermeden diğer havlulara göre daha fazla su emebilirler. Saçınızı çoklu bölüme ayırın ve en iyi sonuçları elde etmek için her bölüme kuru bir havlu ile kurulayın.

Mikrofiber havlu yoksa kağıt havlu kullanın

4

Kağıt havlular, kabarmayı önler ve normal havlulara göre daha fazla su emerler. Saçınızın suyu emmesi için birkaç kağıt havlu kullanın.

Saçınızı havluyla sarın

5

Duştan çıkınca havluyla saçınızı sarın. Bu fazla suyu ve nemi emecektir.

Banyo yaparken saçınıza saç kremi uygulayın

6

Saç kremi, nemi tutar ve saçların bir banyodan veya duştan sonra gerekli olan sudan fazla su emmesini önlemek için suyun itilmesine yardımcı olur. Kremi uygulayın, çoğunlukla saçınızın uçlarına odaklanın ve birkaç dakika sonra durulayın.

Saç bakım ürünlerini seçerken etiketlere dikkat edin

7

Losyonlar ve astarlar gibi pek çok saç ürünü saçlarınızı nemden arındıran maddeler içeriyor. Saçlarınızı kurutmaya başalamadan önce bu ürünleri kullanın.

Alkollü saç spreyi kullanın

8

Normalde, saçlarınızı kuru hale getirebildikleri için alkollü ürünler kullanmanız önerilmez, ancak acele ediyorsanız ve saçlarınız hala ıslak ise, biraz alkol içeriğine sahip bir saç spreyi veya köpük kullanmayı deneyin - size yardımcı olacaktır.

Yüksek güçte bir iyonik saç kurutma makinesi kullanın

9

İyonik saç kurutucuları saçlarınızı daha iyi düzleştirmenize ve kurutmanıza yardımcı olur.

Saçlarınızı banyoda kurutmayın

10

Saçınızı banyoda kurutma size istediğinzi sonuçları çok geç verecektir. Buhar dolu bir banyoda saç kurutmak işkenceye dönüşebilir. Kurutma işlemini hızlandırmak için yatak odasında ya da başka bir odada saçlarınızı kurutun.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler