Sağlık çalışanları için psikolojik destek sistemi: RUHSAD

Koronavirüs Bilim Kurulu tavsiyesi üzerine, sağlık personellerinin pandemi sürecinde uzman psikiyatristler ile görüntülü görüşebileceği mobil uygulama 'RUHSAD' geliştirildi. Uygulamadan tüm devlet/vakıf ve özel hastanelerde görevli sağlık personelleri pandemi sürecinde faydalanabilecek.

Sağlık çalışanları için psikolojik destek sistemi: RUHSAD

Haber Global'in haberine göre; koronavirüs sebebiyle karantinada olan, test sonucu pozitif tespit edilen, yakını yoğun bakımda takip edilen, COVID-19 servis ve yoğun bakımlarında aktif görev alan, kaygı düzeyi yüksek ve ruh sağlığı desteğine ihtiyacı olduğunu düşünen personelin; kendisi ve çocukları için gönüllü erişkin ve çoçuk ergen ruh sağlığı ve hastalıkları uzman hekimleri ile güvenli ve resmi bir kanalla görüntülü görüşme imkanı olacak.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
Böyle zor zamanlarda ve her zaman Sadece Sağlık ve Tıp üzerine En az 4 yıllık Lisans eğitimi almış olan (Hemşire, Hemşir, Ebe, Fizyoterapist, Odyolog vs. gibi.) sağlıkçı personele sınavla +2 şeklinde eğitim verilerek Doktorluğa geçiş hakkı verilmeli. Saygılarımla.
ZamPiyon'u Tehdit eden kişi yakalanmış.. CHP Üyesi ve DemirtaşSever biri olduğu ortaya çıkmış. CHP'liler de dahil Kimse Şaşırmamıştır. "Kahraman" üretmekte ellerine su dökemez kimse. Neyse ki zaman eski zamanlar gibi değil. Akşamdan Sabaha çıkıyor Boya _Foya
Halkın ruh sagligi ne olacak..... Millet geçim derdine düştü.. Esnaf elemanın maaşını ödeyemiyor... Maske satışı yasak... Daha milletin kaçına dağıtıldı bilen bile yok.... Yok kredi veriliyor.. Alanlar ortada yok....vs...vs...vs...ama millet bu durumu atlatir...dua ve sabır
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler