HABER

Saklıkent ve Davraz'da kayak sezonu açılamadı

Antalya (AA)- Antalya'daki Saklıkent ile Isparta'daki Davraz kayak merkezlerinde, pistlerdeki kar seviyesinin, kayak sezonunu açmaya yetecek düzeye ulaşmadığı bildirildi.

Saklıkent Kooperatifi Müdürü Sabahattin Topal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kent merkezine 45 kilometre uzaklıktaki kayak merkezinde karın, kayak için yeterli düzeyde olmadığını söyledi.

Telesiyejin üst istasyonundan orta istasyonuna kadar olan mesafede meraklılarının kısa süreli de olsa kayak yapabildiğini belirten Topal, "Ancak kar kalitesi henüz iyi değil" dedi.

Topal, Saklıkent'te kayak sezonu açılmasa da restoran ve otellerin bayram ve yılbaşı için çeşitli aktiviteler hazırladıklarını kaydetti.

Kayak merkezinde, bin 400 metre uzunluğunda telesiyej ile 700 ve 800 metre uzunluklarında 2 teleski bulunuyor.Isparta'ya 26 kilometre uzaklıktaki Davraz Kayak Merkezinde, pistlerdeki kar kalınlığının 20-30 santimetre civarında olduğu, ancak henüz kayak yapmak için yeterli olmadığı bildirildi.

Kayak merkezinin üst bölümündeki 1,5 kilometrelik mesafede kar kalınlığının 40-50 santime ulaştığı, kısa mesafeli de olsa meraklıların burada kayak yapabilecekleri belirtildi.

Davraz'da, 336 yatak kapasiteli 4 yıldızlı otel ile 20 odalı bir pansiyon hizmet veriyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön