HABER

Saldırıya uğrayan kaymakam konuştu

Saldırıya uğrayan Uludere Kaymakamı Naif Yavuz, o anları anlattı.

Saldırıya uğrayan kaymakam konuştu

Irak sınırındaki olayda hayatını kaybedenlerin ailelerine taziye ziyaretinde bulunduğu sırada darp edilen Uludere Kaymakamı Naif Yavuz, kendisine saldıranların Uludereli olmadığını belirterek, "Bir saat içeride kaldım. Vatandaşlar beni bağrına bastı. Vatandaşların bağrına basması başkalarını rahatsız etmiştir" dedi.

[

](http://aktuel.mynet.com/galeri/haber/uluderede-korkunc-goruntuler-uludere-kaymakamina-saldiri/9311/237684/sayfa/1/)

[

](http://aktuel.mynet.com/galeri/haber/jetler-Irak-sinirini-bombaladi-35-kisinin-cenazesinden-kareler/9300/237521/sayfa/1/)

Gülyazı Köyü'nde taziye çadırına giden ve bir grup tarafından darp edilen Kaymakam Yavuz'ın tedavisi Şırnak Asker Hastanesi'nde sürüyor. Başından ve yüzünden yaralandığı gözlenen Naif Yavuz, olay ve sonrasında yaşadıklarını anlattı.

Kendisine saldıranların cenaze sahipleri olmadığını vurgulayan Yavuz, "Hatta, cenaze sahiplerinden bana bir haber geldi; 'Kaymakama yapılan bu saldırı, bir önceki saldırıdan daha çok bizi rencide etmiştir. Çok daha üzmüştür' diye. Cenaze sahipleri beni aradılar. Üzüntülerini dile getirdiler" diye konuştu.

Naif Yavuz, saldırganlara karşı kendisini köylülerin koruduğuna dikkati çekerek, şunları söyledi:

"Ben bir saat içeride kaldım. Vatandaşlar beni bağrına bastı. Vatandaşların bağrına basması başkalarını rahatsız etmiştir. Cenaze sahipleri beni bağrına bastı. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Bana saldıranlar asla ve asla cenaze sahipleri değildir. Beni orada koruyan da köylünün kendisidir. Bana vuranların hiçbiri Uludereli değildir. Dışardan gelen provokatörlerdir."

[Uludere kaymakamına linç girişimi](http://video.mynet.com/habervideo/Uludere-kaymakamina-linc-girisimi/1400268/ "Uludere kaymakamına linç girişimi") | [video.mynet.com](http://video.mynet.com "http://video.mynet.com")
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 286 yorum
Devlet demir yumruğunu yumurta adan garip öğrenciye değil, bu çapulculara göstermelidir.
çapulcu senin anandır
merak etmeee sen yeterince gösterdiği için devlet bu durumda yumurtaaa cezası neyki sen doğu ve güney doğudaki cezaları görr adam olun azzz insani vicdanınız olsun at gözlüğüyleee yetinmiş gidyorsunuzzz
kaymakam bey sana degil seni atayıp seni üçbeş OROSPU ÇOCUGUNDAN KORUYAMAYA DEVLET UTANSIN YÜZLERİ VARSA
orospu çocuğu sensin
yazık bu devletin kaymakamına saldırmak aciz insanlar iştee başkada bişey denmez bnlara
kaymakam kendi kaşınmış, olaylar yatışınca gitmesi lazımdı. orası zaten terörist dolu.
lan bu ülkde devletin Adsmını dövüyorlar daha devlet pkk lıları koror... yazıklar olsun..
sen kimsin a.q 1 f16 yeter di.
Geri Dön