HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Salon tipi klima nedir, ne işe yarar? Salon tipi klima ev için uygun mu?

İnsanların ev, iş yeri gibi kapalı ortamlarda daha rahat nefes alabilmesi ve verim bir şekilde hayatlarını sürdürebilmesi için havalandırma sistemlerine ihtiyaçları vardır. Havalandırma sistemi denildiğinde ilk akla gelen cihaz ise klimadır. Klimalar yaz döneminde ortamı serinletirken kış döneminde ise ortamı ısıtma özelliğine sahiptirler. Salon tipi klimalar da klima türleri arasında yer almaktadır. Peki, salon tipi klima nedir, ne işe arar ve ev için uygun mu?

Salon tipi klima nedir, ne işe yarar? Salon tipi klima ev için uygun mu?

Kapalı ortamda insanların rahat bir şekilde nefes alabilmesi oldukça önemli bir konudur. Havalandırmanın etkin olduğu yerlerde bireyler daha verimli yaşayabilmektedir. Ev ve benzeri geniş yerlerde ise tercih edilen birçok klima türü bulunmaktadır. Bu klima türlerinden biri de salon tipi olanlardır. Bu noktada salon tipi klima dış ünite var mı konusu akıllara gelebilmektedir. Salon tipi klimaların kullanım alanı epey geniştir.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

Salon tipi klima nedir?

Klima yaz kış fark etmeksizin her mevsim için gerekli olan havalandırma sistemlerinden biridir. Yaz aylarında hava çok sıcak olduğunda nem yükselir. Bu nemi dengelemek için klimaların soğutucu etkisinden faydalanılır. Aynı şekilde soğuk kış günlerinde ortamın ısınması için de klimalar kullanılmaktadır.

Günümüzde birçok farklı klima çeşidi vardır. Bu klima çeşitlerinden biri de salon tipi denilen klimalardır. Bu noktada salon tipi ne demek konusu karşımıza çıkabilmektedir. Salon tipi klimalar isminden de anlaşılabileceği üzere büyük alanlarda kullanımı tercih edilen bir klima türüdür.

Salon tipi klima ne işe yarar?

Salon tipi klimalar geniş alanlarda kullanımı yaygın olan, duvara monte edilen klasik klimaların aksine ayaklı ve dikey olarak kullanılan bir klima çeşididir. Bu tür klimalar çok güçlü ve hızlı fan sistemine sahip olmakla beraber ek ısıtıcıları da vardır. Ev ortamı başta olmak üzere; sinema salonlarından toplantı salonlarına, hastanelerden mağazalara, restoranlardan camilere, iş yerlerinden alışveriş merkezlerine kadar pek çok büyük alanda kullanımı mevcuttur. Ayrıca okullarda ve çeşitli konser alanlarında da kullanımı bulunmaktadır. Salon tipi klima sistemlerinin birçok önemli özelliği vardır. Salon tipi klima özellikleri genel olarak şunlardır:

  • Kullanılan alanlarda homojen hava dağılımı sağlamaktadır.
  • Güçlü fan sistemlerine sahiptir.
  • Ek ısıtıcıları mevcuttur.
  • Montaj ve kurulumu son derece basittir.
  • Taşınabilir özelliğinden kaynaklı istenilen alana konulabilir.
  • Enerji tasarrufu sağlar.
  • 3 HOT sistemine sahip olmasından kaynaklı çalıştırıldığı anda işlevini yerine getirir.
  • Akıllı zamanlayıcı niteliğinden dolayı açma ve kapama saatleri ayarlanabilmektedir.
  • Kolay ve hızlı bir şekilde bakımı yapılabilmektedir.
  • Sessiz çalışma moduna sahip olmakla birlikte herhangi bir arıza olduğunda bu arızayı kolayca teşhis etmektedir.

Salon tipi klima ev için uygun mu?

Salon tipi klimalar ev ortamı gibi kapalı alanlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Geniş ve büyük iç mekânlarda taşınabilir özelliği sayesinde sağlıklı bir şekilde çalışmaktadır. Ev ve benzeri kapalı yerlerde kullanılabilen bu sistemle ilgili salon tipi klima dış ünitesi var mı konusu gündeme gelebilir.

Bu klima çeşidi iç alanlarda kullanıldığı gibi dış alanlarda da kullanımı mevcuttur. Salon tipi klima türleri dışarıda kullanılacağı zaman açık bir yere montajının yapılması gerekmektedir. Bu noktada salon tipi klima dış ünitesiz değildir. Bu klimanın hem iç hem de dış ünitesi vardır.

Salon tipi klimanın avantajları da oldukça fazladır. Konforlu olarak hem soğutma hem de ısıtma özelliği olan bu klimalar, yüksek güç modunda da çalışma niteliğine sahiptir.

En Çok Aranan Haberler