HABER

Sanal alemde çöpçatanlık

İSTANBUL (İHA) - İnternette aşkı arayan ve bu uğurda çöpçatanlığa başvuranların, "evde kalmış", eğitimsiz veya beğenilmeyecek kişiler olmadığını vurgulayan uzmanlar, "Yazılarda da resimlerde de kendiniz hakkında dürüst olun. En baştan dürüst davrandığınız takdirde mutlu olacağınız biriyle tanışma ihtimaliniz çok daha yüksektir" diyor.

Günümüzde her şey gibi aşkın da sanal ortamda bulunabildiğini ifade eden uzmanlar, 'internette aşk avına çıkanların' açık ve net olması gerektiğini bildiriyor.
Uzmanların, faydalı olabilecek önerileri şunlar:

"Harekete geçmeden önce ne söyleyeceğinize karar verin. Yazılarda da resimlerde de kendiniz hakkında dürüst olun. En baştan dürüst davrandığınız takdirde mutlu olacağınız biriyle tanışma ihtimaliniz çok daha yüksektir. Yakın zamanda çekilmiş bir resminizi kullanın. O zamanlar daha çok saçınız vardı diye 1979'dan kalma bir fotoğraf koymayın. Kendinizle ilgili eğlenceli, özel veya özgün bir şeyler ekleyin. Özellikle karakterinizi açıklarken ayrıntılı kelimeler ve deyişler kullanın. Örneğin, 'Mizah duygusu olan birini arıyorum' yazmak yerine sizi neyin güldürdüğünü anlatın."

"Sinemayı severim" demektense beğenilen filmleri sıralamanın daha faydalı olacağını kaydeden uzmanlar, "Pek çok kişi sinemadan hoşlanır ama, sizinle aynı filmleri beğenenlerin sayısı oldukça azdır" uyarısında bulunuyor. "Aklınızdan geçenleri söylemekten korkmayın" diyen uzmanlara göre, "Değişik" fikirleri ifade etmekten çekinmemek gerekiyor. Uzmanlar, bunun herkesi memnun etmeyebileceğini, fakat çok farklı insanlarla vakit harcamayı engellediğini bildiriyor.

"RESMİNİZ GÜLSÜN" "Gerçek aşkı mı arıyorsunuz? Aradığınız birliktelik mi? Yoksa yalnızca çıkmak mı istiyorsunuz?" diye soran uzmanlar, ne istenildiği konusunda dürüst olunması gerektiğini vurguluyor. "Sorun çıkacaksa da şimdi çıkması, ilerde çıkmasından iyidir" görüşünü savunan uzmanlar, "Kişisel bilgilere çok fazla girmeyin. Tam adınız, telefon numaranız ve adresinizi vermek için acele etmeyin. Gerek resminizde, gerekse yazdıklarınızda "gülümseyin". Mutluluk çekicidir. Kişisel bilgilerinizi sık sık güncelleyin" tavsiyesinde bulunuyor.
Aranılan insanın niteliklerinde de ilk kuralın 'dürüstlük' olduğunu hatırlatan uzmanlar, şunları kaydediyor:
"Ne beklediğinizi açıkça belirtin. Açık görüşlü olun. Kitabı kapağına göre yargılamak, hikayenin önemli kısmını kaçıracağınız anlamını taşır. E-mail almak keyiflidir. Ne kadar yazarsanız, o kadar çok alırsınız ve daha seçici olma lüksünüz olur. Altın kaideyi hatırlayın: "Size nasıl davranılmasını istiyorsanız başkalarına öyle davranın." Nasıl ki sadece görünüşünüzle yargılanmak istemiyorsanız, diğerlerini de yalnızca dış görünüşlerine göre değerlendirmeyin. Bulunduğunuz coğrafyanın dışına çıkmaktan çekinmeyin. Uzun mesafe aşkı yaşamaya gönüllü pek çok insan var. Gelen mailleri mutlaka cevaplayın. Yalnızca "Teşekkürler" demek için olsa bile. Nezaket her zaman kazandırır. Siteyi sık sık kontrol edin. Her an yeni insanlar katıldığı için şansınızı artırırsınız."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön