Şanlıurfa'da tepki çeken görüntü! Kurbanlık danayı kesime böyle götürdüler

Şanlıurfa'da, dananın kesim alanına tek ayağından iş makinesine asılı götürüldüğü anların yer aldığı video, sosyal medyada tepkiye neden oldu.

Karaköprü ilçesine bağlı Şenevler Mahallesi'nde, Kurban Bayramı'nın ilk günü dananın kesim alanına götürülmesinde iş makinesi kullanıldı. Arka ayağından iple iş makinesinin kepçesine bağlanan hayvan, havaya kaldırılarak metrelerce götürüldü.

ad847a77b397732cfa2f5fd93a6c56c2

Daha sonra dana, kesim yeri olarak belirlenen pazar alanında kasap tarafından kesildi. Hayvanın iş makinesi ile götürülme görüntüleri ise paylaşıldığı sosyal medyada tepki topladı.

fc1175e51703b9b8eb92d6eb562ecad6

Sosyal medya üzerinden yorum yapanlar, hayvana kesime götürürken eziyet edildiğini belirterek, sorumlularının cezalandırılmasını istedi.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 46 yorum
zulüm önemli değil yeterki hayvan kesilsin ahirette bu hayvan senden şikayetçi olacak
Sevap yapalım derken günaha girmişler. Keşke gidip kasaptan direk kuşbaşı ile kıyma alsaydınız en azından günaha girmezdiniz.
yuh size insanlıgınıza müslümanlıgınıza insana zulüm yapılmayacagını bilen veya bilmeyen yaratıklar hayvana eziyet yapılmayacagınıda bilmeliler ayrıca extra kurban bi ibadettir sen tuvalette veya pislik icindeki elbisenle namaz kılabilirmisin en güzel en temiz bi sekilde ibadetlerini yapmalısın ki kabul edilsin kurbanı ne gördügünüz et gösteris fiyaka gördügünüz herhalinizden belli ekmek gördügünüzde öpüp kenara koyan sıgırlar bir canlıya hemde Allah’a kurban olacak bir hayvana yaptıklarına bakın utanıyorum sizlerle insan olarak anılmaya
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler