Sararan beyazları eskisi gibi yapan mucize formül

Sakız gibi olmuş deyimini birçoğumuz duymuş veya kullanmıştır.

Sararan beyazları eskisi gibi yapan mucize formül

Yanlış yıkama, terleme, eskime gibi nedenlerle çamaşırlarınızda oluşan sarı lekeler sizi korkutmasın. Her sıkıntının bir çözümü, her lekenin bir çıkaranı vardır elbette.

Özellikle erkek çamaşırlarında daha fazla görülen sarı lekelerin oluşmaması için sizinle birkaç püf noktası paylaşacağız.

Saf sirke ve su karışımı;

Uyumadan önce bir çay kaşığı elma sirkesi için!

Saf sirke(sirke ruhu) başta çamaşırlar olmak üzere birçok temizlik için iyi bir temizleyicidir. 1 bardak saf sirkeyi çamaşır makinesinin deterjan gözüne, çamaşır deterjanının üzerine ilave edip, beyazlarımızı yıkadığımız yüksek derece ile yıkayabiliriz.

Veya,

Saf sirke-su karışımı hazırlıyor, sararmış çamaşırları bir gece bu suyun içinde bekletip, ertesi gün normal şekilde yıkıyoruz. (12 ölçek su+1 ölçek sirke) Aynı işlemi, suyu kaynatıp, leğen içindeki grileşmiş çamaşırın üzerine döküp bir gece bekleterek de yapabiliriz.

Karbonat;

Karbonatı suyla karıştırmak mucizeler yaratıyor

Sararmış çamaşırları beyazlatmada karbonat doğal bir yardımcıdır. Yarım bardak kadar karbonatı, çamaşır deterjanı gözüne çamaşır deterjanının üzerine ilave edip, normal yıkama işlemini uygulayalım. Ayrıca leke çıkarmak için de karbonatla hazırladığımız macundan yardım alabiliriz. (karbonatın içine macun kıvamına gelene kadar su ilave edip, lekenin üzerini kaplıyor, bir süre bekleyip yıkıyoruz.)

Oksijenli su;

Hafif yaralanmalarda yarayı temizlemek için kullandığımız oksijenli sudan, sararmış çamaşırlar için de yardım alabiliriz. Oksijenli suyu, çamaşır makinamızın deterjan haznesine çamaşır deterjanının üzerine yarım bardak ilave edelim, yararını göreceksiniz.

Limon suyu;

Limonlu su içmek için 20 sebep

Çamaşır miktarına bağlı olarak çeyrek ila yarım su bardağı limon suyunu çamaşır makinesinin deterjan gözüne çamaşır deterjanının üzerine ilave edip normal yıkama işlemini gerçekleştirelim. Lekeler yok olacaktır.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler