HABER

Sarıyer'de halk, belediyeye yürüdü

İSTANBUL (İHA) - Sarıyer halkı geçtiğimiz günlerde şiddetli yağışların ardından meydana gelen su baskınları ve sel felaketi nedeniyle belediyeye tepki gösterdi. Belediyeye yürüyen grup, sloganlar atarak Sarıyer Belediye Başkanı Yusuf Tülün'ü olanlardan dolayı suçladı.

Yaşanan sel felaketiyle birlikte, logar kanallarının tıkanması ve taşkınların meydana gelmesi nedeniyle Halkevleri Sarıyer Şubesi'ne üye yaklaşık 25 kişilik grup, Sarıyer Belediyesini protesto etmek amacıyla Çelik Gürsoy Parkı önünde toplandı. Ellerinde dövizler taşıyan grup üyeleri, sloganlar atarak Sarıyer Belediyesi önüne yürümeye başladı. Polis ekipleri, park önünden geniş güvenlik önlemleri alındığı belediye binasının önüne kadar yürüyen eylemcileri, yolda barikat kurarak tek şerit üzerinde trafiği aksatmadan yürümelerini sağladı.

Belediye önünde gelen öfkeli kalabalık Belediye Başkanı Yusuf Tülün'e tepki gösterdi. Toplanan grup ve Halkevleri Derneği Sarıyer Şubesi adına Mehmet Polat, "Bu tip felaketlerden sonra tüm yöneticilerin verdiği tepki çarpık kentleşme tespiti yaparak halkı suçlamaktır. Ne kadar hoş değil mi? Hem seçimlerde kapılarına kadar gidip halktan onlar adına iş yapma yetkisi isteyeceksin, sıra iş yapmaya gelince onlar orada oturdukları için, ev veya dükkan yaptıkları için suçlu, işgalci ve kaçak gibi sıfatlarla adlandıracaksın. Bu durumun tek açıklaması yapılan aymazlık olduğudur. Yavuz hırsız, ev sahibini bastırırmış misali bir durumdur yaşadığımız" dedi.
Grup üyeleri daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön