HABER

Sarızeybek: "Kardeş kavgasının eşiğindeyiz"

Emekli Albay Erdal Sarızeybek, kardeş kavgasının eşiğinde olan Türkiye'nin büyük bir tehlike altında bulunduğunu savundu.

GAZİANTEP (İHA) -Sarızeybek, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Gaziantep Şubesi tarafından düzenlenen konferansta yaptığı konuşmada, PKK terör örgütünün 30 yıllık sürede 6 bin 500 askeri şehit ettiğini, 7 bin 500 sivil vatandaşı öldürdüğünü ve 300 milyar dolarlık kaynağın israf edilmesine sebep olduğunu belirtti. Türkiye'nin, Kurtuluş Savaşı'nı 3 yılda kazanmasına rağmen PKK terör örgütüne karşı sürdürülen mücadelede niye bu kadar zayiat verilmesinin iyi araştırılması gerektiğini kaydeden Sarızeybek, şunları söyledi:

"Biz doğruları ve gerçekleri anlatıyoruz ancak televizyonlara çıkanlar ve ülkeyi yönetenler, gerçekleri ve doğruları söylemiyorlar. Bu terör örgütünün başı yattığı yerden örgütünü yönetiyor. Bu engellenmiyor. Eğer isteselerdi, 7 yıllık tek başına iktidarları döneminde sorunu çözebilirlerdi. Ancak yapmıyorlar. Sorun insanlık ve demokrasi sorunu, Kürt sorunu değil. Biz 40 bin terörist öldürdük. Dağa çıkanın ömrü 5 yıl. Dağa çıkmanın önünün kesilmesi lazım. Terör üzerinden siyaset yapılıyor, terörle

mücadele edilmiyor. PKK terör örgütünün 30 yılda yapamadığını bu iktidar yaptı; PKK'yı halkla buluşturdu. Buna rağmen bu ülkede kardeş kavgasına asla müsaade etmeyeceğiz".

ABD'nin Irak'tan çıkarken adeta geride bir yıkım bıraktığını ifade eden Sarızeybek, "Eğer ABD eskerlerinin Türkiye'den çıkışına izin verirsek bu yılları alabilir. Bu da Güneydoğu'nun işgali anlamına gelir. Onun için buna izin vermemeliyiz. Irak'a girdikleri yerden çıkmaları gerek" diye konuştu.

Sarızeybek, son zamanlarda Türk Ordusu'na karşı planlı bir yıpratma politikası izlendiğini dile getirerek, "Bu ülkede tek güç halktır. Halkın gücünü de siyaset kullanır. Eğer siyaset, halkın haklarını koruyamazsa halkın haklarını koruyacak ikinci güç ordudur. Çünkü ordu, halkın ordusudur. Halkın ordusu olan dünyada başka bir ordu da yoktur. Ordumuza karşı yapılanlarla moralimizi bozmaya çalışıyorlar ancak biz moralimizi bozmayacağız" şeklinde konuştu.

Oynanan tüm oyunların arkasında İsrail'in olduğunu ileri süren Emekli Albay Erdal Sarızeybek, iddialarını şöyle sürdürdü:

"Bu işlerin arkasında İsrail var. Elimde de bunun belgesi var. Etnik ve dini ayrıştırma ile Müslüman coğrafyasını parçalamak istiyorlar. Çizilen haritalarda bunu açıkça görebilirsiniz. Kurtuluş Savaşı döneminde düşman silahlıydı. Şimdi ise silahsız. Siyaset ve para ile bu işi yapmaya çalışıyorlar. Silahsız, siyasetle işgal ediliyoruz. Vatan tehlikede, kardeş kavgasının eşiğine geldik. Onun için de birleşmek, bütünleşmek zorundayız. Ama öncelikle bu siyasete 'dur demek' zorundayız. Biz İsrail ile ABD ile

savaş yapalım demiyoruz, yapılanlar karşısında dik durulmasını istiyoruz".

Geri Dön