HABER

Şebi Arus için Konya'ya turist akını

Konya - Mevlana'nın 733. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Törenleri'nin son günündeki Şebi Arus'un programının yapılacağı hafta sonunda otellerin tamamı
doldu.

Bütün bir yıl içinde en yoğun dönemini Mevlana'nın 733. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Törenleri'nde yaşayan Konya, bu yıl 17 gün süren programları izlemek için kente gelen yerli ve yabancı turistleri ağırlıyor.

Turistlerin önemli bölümü akşam saatlerinde Mevlana Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen sema programını izlemek ve Mevlana Müzesi'ni ziyaret etmek izin Konya'ya geliyor.

Bu yıl 1-17 Aralık tarihleri arasında yapılacak 23 sema programını izleyenlerin sayısının 60 bine ulaşması bekleniyor. Bunlar arasında özellikle Mevlana'nın ölüm yıl dönümünde anıldığı 17 Aralık'taki Şebi Arus programı büyük ilgi görüyor.

Bu yüzden binlerce kişi, Şebi Arus günü Mevlana Kültür Merkezi'nde yer bulabilmek için haftalar öncesinde rezervasyon yaptırdı.Mevlana'nın 733. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Törenleri'nin son günü olan Şebi Arus programının gerçekleştirileceği hafta sonunda, kentteki otellerin tamamı doldu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler