HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Seçil Erzan olayının aynısı! Yüksek kar vaadiyle milyonlar topladı: Polis bankada arama yapıyor

Türkiye'nin gündemini sarsan Seçil Erzan olayının benzeri de bu kez İzmir'de yaşandı. Denizbank Bornova Şube Müdürü H.Ö. yüksek kar vaadiyle 300 milyon lira para topladı. Müdür gözaltına alınırken ekipler de harekete geçerek bankada arama başlattı. Olayla ilgili dijital materyallere el konuldu.

Seçil Erzan olayının aynısı! Yüksek kar vaadiyle milyonlar topladı: Polis bankada arama yapıyor

İzmir’de, Denizbank Bornova Şube Müdürü H.Ö. hakkında, yüksek kar vaadiyle 300 milyon lira topladığı suçlamasıyla gözaltı kararı verilmesinin ardından, polis banka şubesinde arama başlattı. Seçil Erzan olayına benzetilen milyonluk vurgun olayıyla ilgili ekipler, dijital materyallere el koydu.

asasasa

GÖZALTI KARARI VERİLMİŞTİ

H.Ö.'nün para topladığı kişilere zaman zaman ihtiyaçları kadar para gönderdiği ancak, bir süre sonra dolandırıldıklarını anlayan iş insanlarının şikayeti üzerine H.Ö., hakkında gözaltı kararı çıkartılmıştı.

BANKA İLE İLİŞİĞİ KESİLDİ

Öte yandan banka, olayla ilgili inceleme başlatıp, müfettiş görevlendirirken, H.Ö.'nün bankayla ilişiği de kesildi.

ggggg

İNTİHAR GİRİŞİMİNDE BULUNDU

H.Ö.'nün evinde çok sayıda ilaç içerek intihar girişiminde bulunduğu ortaya çıktı. H.Ö., daha sonra pişman olup, gittiği İzmir Şehir Hastanesi'nde tedaviye alındı.

Tüm yaşananların ardından polis ekipleri bugün banka şubesinde arama başlattı.

PSİKİYATRİ SERVİSİNE YATIRILDI

İzmir'de yüksek kazanç iddiası ile dolandırıcılık yaptığı öne sürülen ve intihar teşebbüsünde bulunduğu gerekçesiyle hastanede tedaviye alınan Hatice Ö.'nün psikiyatri servisinde yatırıldığı öğrenildi. Hatice Ö.'nün yemek yemeyi reddettiği, doktorlara göre ifade veremeyecek durumda olduğu belirtildi.

asasa

2 YENİ GÖZALTI

Öte yandan operasyon kapsamında banka personeli E.Y. ile döviz bürosu çalışanı A.A. da ifadesine başvurulmak üzere gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Ayrıca bu kişilerin evlerinde de arama yapıldığı belirtildi.

DÖVİZ BÜROSU SAHİBİ SUÇLAMALARI REDDETTİ

Hatice Ö.'nün paraları gönderdiği öne sürülen döviz bürosunun sahibi S.Ç. (48) ise emniyetteki işlemlerinin ardından adliye sevk edildi. S.Ç.'in ifadesinde, "Hatice Ö., bana para getirdi. Ben ise o paraları altına ve dövize çevirdim. Sonrasında da kendisine iade ettim. Suçlamaları kabul etmiyorum" dediği öğrenildi. (DHA)Bu içerik Ufuk Dağ tarafından yayına alınmıştır

Express

En Çok Aranan Haberler