HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Nerede, hangi sandıkta oy kullanacağım? e-Devlet sandık ve seçmen kaydı bilgisi sorgulama ekranı

14 Mayıs seçimleri için geri sayım devam ediyor. Oy kullanacak olan seçmenler, oy verecekleri sandığı öğrenmek istiyorlar. Kişilerin oy kullanacakları sandık numarası ve sıra numarasının yer aldığı seçmen bilgi kağıtlarının dağıtılacağı tarih YSK tarafından paylaşılan seçim takvimi ile netleşti. İşte oy verilecek sandıklar ve e-Devlet seçmen kaydı sorgulama ekranı...

Nerede, hangi sandıkta oy kullanacağım?  e-Devlet sandık ve seçmen kaydı bilgisi sorgulama ekranı

2023 seçim tarihi belli oldu. Seçim tarihinin açıklanmasının ardından oy verecek olan kullanıcılar 'Nerede oy kullanacağım?' ekranını araştırıyorlar. 14 Mayıs'ta yapılacak seçimler öncesi ilişkin takvime göre bugün yurt içi ve yurt dışı seçmen kütükleri kesinleştirilecek. Yurt içi seçmenlerin oy vereceği yer ve sandıklar belirlenecek. Peki, nerede oy kullanacağım? Hangi sandıkta oy vereceğim? İşte YSK seçmen sorgulama ekranı...

NEREDE OY KULLANACAĞIM?

Seçmen sandık sorgulama işlemi her seçim öncesi milyonlarca vatandaş tarafından gerçekleştiriliyor. Oy kullanacak seçmenler, e-devlet içerisinde yer alan YSK yurt içi seçmen kaydı sorgulama işlemlerini kullanabiliyor.

Seçimlere 27 gün kala, seçmenlerin oy kullanacağı sandıklar "E-Devlet" üzerinden açıklandı.

ezgif.com-webp-to-jpg - 2023-03-15T105051.020

SEÇMEN KAYDI SORGULAMA EKRANI

Seçmen kaydı sorgulamak için e-Devlet Kapısı http://www.turkiye.gov.tr adresine girerek, sayfanın üst kısmında bulunan "Giriş Yap" bağlantısına tıklayın.

YSK SEÇMEN KAYDI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

1028637

Daha sonra ana sayfada bulunan arama kutucuğuna da Yurt İçi Seçmen Kaydı Sorgulama yazarak sisteme erişebilirsiniz. Kimlik doğrulama işlemlerinizi tamamladıktan sonra seçmen kaydınıza ve hangi sandıkta oy kullanacağınıza dair bilgiye ulaşabilirsiniz.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler