Seçim öncesi 28 Şubat operasyonu mu geliyor?

28 Şubat döneminde Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı görevini yürüten Bülent Orakoğlu'nun ortaya attığı iddialardan sonra, gazeteci Ahmet Hakan'da bugünkü yazısında 24 Haziran seçimleri öncesi operasyon olabileceğine dikkat çekti.

Türkiye 24 Haziran'da sandık başına gitmeye hazırlanıyor. Siyasi partiler adaylarını belirleme ve hazırlıklarını tamamlama yarışına girerken, 28 Şubat döneminde Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı görevini yürüten Bülent Orakoğlu'nun iddiası gündeme bomba gibi düştü.

'SEÇİMDEN ÖNCE YAPILMASI ÖNEMLİ'

Dünkü Yeni Şafak'taki yazısında "28 Şubat’ın sivil ayaklarına yapılacağı neredeyse kesinleşmiş operasyon. 28 Şubat operasyonlarının seçimden önce yapılması bir hayli önemli." ifadeleri kafaları karıştırdı.

24 Haziran seçimleri öncesi operasyon mu geliyor? sorusu akıllara gelirken gazeteci Ahmet Hakan'da bugünkü yazısında, Orakoğlu'nun ifadelerine dikkat çekerek "Gözlerim niye mi fal taşı gibi açıldı bu iki cümleyi okuyunca? Birkaç gün önce bambaşka bir kaynaktan işitmiştim bu fısıltıyı da ondan...

HİÇ AKLA GELMEYEN İSİMLER LİSTEDE

Fısıltı aşağı yukarı şöyleydi:

Seçim öncesi büyük, kapsamlı bir 28 Şubat sivil ayak operasyonu geliyor. Bu öyle bir operasyon olacak ki... Hiç akla gelmeyen isimler bu operasyonda gözaltına alınacak. Gündem sarsılacak. Herkes şaşıracak." diye yazdı.

'GALİBA VAR BİR ŞEY'

Büyük 28 Şubat operasyonunun seçimler öncesi olacağına dair çok fazla duyumlar aldığıunı belirten Hakan "Ve pek de ihtimal vermemiştim. Bülent Orakoğlu’nun Yeni Şafak’taki dünkü yazısında geçen iki cümleyi okuyunca... 'Galiba var bir şey' demeye başladım. Dur, bakalım ne olacak?" ifadelerine yer verdi.

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 28 yorum
APTALİA AİRWAYS HAYIRLI YOLCULUKLAR DİLER
darbeye iştirak suç ise(öyledir) bu günkü komuta kademesinin hepsi o gün albay rütbesinde subaylardı.hepsi yargılanmalı
Lan millete korku verip durmayin.zaten bisey olursa bu millet cezasini verir.
@mahmut_tunc_2018 o senin dediğin tiyatro arbelerinde olur . ;)
o kadar yüreğiniz varsa yaparsınız, idam şart...
meraktan öldük, Mynet senin bu başlıklarin yok mu
seçimi kaybetmemek için her türlü pislik serbest.
Ne kadar iki yüzlü bir iktidar askeri ayağını temize çıkardı şimdi koltuk uğruna sivillerini temzileyecek sonra yok ben 28 Şubatla hesaplaştım diyecek hep film hep film 28 Şubat kimin önünü açmak için yapıldı kime yaradı tabi ki bugünkü iktidar için
@cellcuk1903 hadılasn ordan erbakan bu ulkenın basında olsa sımdı super guc olmustu memleket.
tayyib de tutuklanacakmı?
askeri ayağına müebbet verildi ama hiçbirini hapse atmaya güç yetiremedi.. yine garibanları alıp tepesine mi binilecek???
meclıse gıremıyecek ak partı lı fetöcü vekıllerı kapsaması lazım benım bıldıgım kadar
arkadaşlar mevzuyu bilmiyorum dün saat öğleden sonra 4 sularında 15-20 tane helikopter İzmir'den havalanıp geçiyorlardı. Bir garip askeri hareketlilik vardı.
Fetö terör örgütünün planları... Türban üzerinden ülkeyi karıştırmak, amerikan ve israil oyunları bunlar, aynı işidlinin kendini islam temsilcisi sanması gibi !
önce 28 şubattan yargılanıp müebbet alanları içeri alın.
ASKERİYE Yİ BİTİRME ELE GEÇİRME OPERASYONLARINA TAM GAZ HIZ VERİLMİŞTİR.BU MİLLET NEDEN AKP NİN SİYASİ AYAĞININ ARAŞTIRILMASINI MECLİS TARAFINDAN RED EDİLMESİNİ ANLAYAMAYACAK KADAR APTALDIR..
28 Şubat süreci bence Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a yaramıştır. Hatta bence 28 Şubat sürecinin tek kazananıdır. Saygılarımla.
15 temmuzun siyasi ayağının araştırılmasını akp oylarıyla reddedilmesini hatırladım birden
Bu ülke insanına bişey olmaz, bişey de olmaz, ne verirsen yiyen ilkeleri olmayan toplumlara ne yapsan zulüm saymaz, kader diye şükrederler
28 Şubat ta yapılanlar ne kadar yanlışsa; kindar ve dindar nesil şuan o yapılanların 10 mislini yaparak rövanş almaya çalışmaktadır. diyelim suçladınız yaptıklarımızın hepsinin dayanağı Anayasa idi deseler ne ile suçlayacaksınız?
şimdiki yeni yetme gençler . o günleri görmediğiniz için bilmiyorsunuz. şuanda akp nin başta olmasının sebeplerinden sadece birisi bu baş örtüsü meselesi. yani anlayacağınız eski yönetimlerin bok yemesinden dolayı bu halk akp yi seçti. rahmetli Erbakan başa geçtiğinde baktılar ülke düzeliyor hemen indirdiler. şimdi çıkıp herkes akp ye kızıyor önce kendi desteklediklerinizin bu ülkeye verdiği zararları bi araştırın sonra da konuşun.
28 şubat ile ilgili yargılamaların neticesini gördük .yeni operasyon yapacağınıza yirmi beş senedir zindandaki mağdurları çıkartın .mağdurum laf salatılığı yapan 28şubat ramtiyecilerine duyurulur .
Bu ülkede olan bitenlerde 2 ihtimal olasılığı var A:Hükümet karşıt görüşlü herkesi ve demokrasiyi kısıtlıyor B:Gerçekten hainleri ve örgütleri ve demokrasi düşmanlarını bertaraf ediyor.. Peki sizce hangi şık doğru?
Psikolojik bir vaka olan Orakoglu'nu ciddiye alıp operasyon yapmak ancak bu ülkeye yakışır.
Arkadaş bu olaylarda siyasilerin hiçmi suçu yok? fetöde vs her olayda siyasiler de ssuçlu ama kimse yargılamıor buda neden gelişmiş hak hukuk adalet insan haklarından yoksun bir ülke olduğumuzu kanıtlıyor. Öncelikle dümen ellerinde olan siasilere bakacaksın mesela kp lileri alacaksın içeri sorgulayacaksın nedir diye ve herkes biliyorki akp 28 şubattan beslendi kuruldu fetö ile zirve yaptı ve siyasi ayakta en büyük pay akp nin!
Bülent Orakoğlu tam bir TSK düşmanıdır. Ağzından çıkan kelimelerin % 90 ‘ı TSH?&^q,H??0????0?1g???YZ?p??'ۈ???[[?Zqg?\?
24 haziranda kaybedeceği için iyice ortalığı yakıp iç savaş başlatacak sonrada 5-6 yıl geçince koltukta ölür ha türkiye kalırmı hiç zannetmiyorum
Safları sıkıştırın.akepeye oy lazım.hadi bakalım.mağduruz.yemezler.
Diğer Haberler