"Seçkin fahişe"nin kimliği belirlendi

New York'ta vali Eliot Spitzer'in istifasına yol açan seks skandalının merkezinde yer alan "seçkin" fahişenin kimliği tespit edildi. Spitzer'in ilişki kurduğu fahişenin 22 yaşındaki Ashley Alexandra Dupre olduğu bildirildi.

The New York Times, şimdiye kadar "Kristen" ismiyle bahsedilen fahişenin gerçek ismini verdi ve bunun, boşanmış bir ailenin hayatı zorluklarla geçen ve müzisyen olma hayalleri kuran bir çocuğu olduğunu bildirdi.

New York'lu avukat Don D. Buchwald da Dupre'nin kimliğini doğruladı ve onun avukatlığını yaptığını söyledi. Buchwald daha fazla ayrıntıya girmedi.
Bir fuhuş çetesine karşı yapılan operasyon sırasında Spitzer'ın Dupre'yle ilişkisi belirlenmiş ve ona 4 bin 300 dolar ödediği ortaya çıkmıştı. Skandalın ortaya çıkmasıyla, evli ve 3 çocuk babası Spitzer dün istifa etti.

Dupre de New York Times'a yaptığı açıklamada, "Bir canavar olarak addedilmek istemiyorum. Çok zor bir zamandan geçiyorum" dedi. Dupre, gazetenin Spitzer'le ilk kez ne zaman ilişki kurduğunu ve kaç kere birlikte oldukları sorusunu cevaplamadı.
İHA