HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Sel sularına direnemedi! Konteyner sürüklendi, anne hayatını kaybetti; 3 çocuğu ise... Adıyaman'da korkunç anlar böyle görüntülendi

Depremden sonra bir de sel felaketiyle mücadele eden Adıyaman'da yürekleri ağza getiren anlar kameraya kaydedildi. Tut ilçesinde sel suları bir konteyneri sürükledi. Bir anne ve üç çocuğunun yaşadığı öğrenilen konteynerde 3 çocuğu arama çalışmaları devam ediyor. Anne ise hayatını kaybetti.

Depremden etkilenen Malatya, Şanlıurfa ve Adıyaman'da bu kez sel felaketi nedeniyle endişe yaşanıyor. Sel suları konteynerleri sürükleyip götürdü, çadırları ise su içinde bıraktı. Adıyaman'da Sarıkaya ailesinden acı haber geldi...

AW848475_01

KONTEYNER SEL SULARINA KAPILDI

Sarıkaya ailesi içinde bulunduğu ve Ömerova Deresinin yanında bulunan konteyner aşırı yağış sonrası meydana gelen sel sularına kapıldı. Sel suları konteyneri sürükledi. Konteyner dışında bulunan anne Selma Sarıkaya'nın cesedine ulaşılırken, 3 çocuğu sel sularında sürüklendi. Konteynerin sürüklendiği anlar amatör kameraya yansıdı. Hayatını kaybeden kişinin cenazesine ulaşılırken, kayıp 3 çocuğu jandarma, AFAD ve polis ekipleri arıyor.

Tut ilçesinde 15 araç, 14 profesyonel dalgıç, 140 arama kurtarma personeli ile birlikte toplam 346 personelin görevlendirildiği öğrenildi.

AW848475_02

Bölgedeki iş makinelerine ek olarak 10 vidanjör, 50 motopomp ve dalgıç pompa, 6 kurtarma botu görevlendirildiği aktarıldı.

(İHA)

Youtube


En Çok Aranan Haberler