Senatör Graham'dan Trump ile görüşmesinin ardından flaş açıklamalar

Barış Pınarı Harekatı sürecinde Türkiye karşıtı tutumu ile öne çıkan ABD'li Senatör Lindsey Graham, ABD Başkanı Trump ile yaptığı görüşmenin ardından, Suriye petrollerine ilişkin çok tartışılacak açıklamalarda bulundu.

Senatör Graham'dan Trump ile görüşmesinin ardından flaş açıklamalar

ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye'nin kuzeyinden ABD birliklerini çekme kararını en çok eleştirenlerden biri olan Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, şu anda 'tarihi çözümlerin' mümkün olduğunu söyledi.

Reuters'ın geçtiği habere göre, Graham, Fox News'e yaptığı açıklamada, haftasonu Trump ile yaptığı görüşmenin ardından Türkiye ve Suriye'deki Kürtlerin güvenliklerinin sağlanması ve IŞİD'in zaptedilmesi konusunda daha iyimser olduğunu belirtti.

Graham, 'Sunday Morning Futures' programına yaptığı açıklamada, "eğer kartlarımızı doğru oynarsak Suriye'de yıllardır elimizden kaçırdığımız tarihi çözümlere sahip olabileceğimiz konusunda çok daha iyimserim" dedi.

SURİYE'DE 'KÜRT GÜÇLERİ İLE PETROL İŞBİRLİĞİ' AÇIKLAMASI

Haberde, Graham'ın, ABD ve onun uzun süreli müttefiki olan 'Kürt güçlerinin' Suriye'deki petrol sahalarını modernize etmek için bir girişim kurabilecekleri ve elde edilen gelirin de Kürtlere gidebileceğine dair ifadeleri de yer aldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
Komşumuzun Köpeği Bahçemize girip Ev Ahâlisine saldırıyordu.. Sağlam bir sopa attık Ve Sahibiylede Köpeğini sınırımızdan biraz daha uzağa Bağlaması hususunda Anlaştık.. Şimdi Biz; Köpekle mi anlaşma yapmış olduk Yoksa Sahibiyle mi? ABD beslediği itlerine sahip olmazsa; bukez Onları biraz daha geriye çekmesi de yetmeyebilir. ABD attığı imzaya bağlı kalsa iyi olur.. ikide bir "kimle anlaşma yaptınız" diyen çakallar da mümkünse bu konuya artık fazla girmesin
@palerm0 Bu nasıl ev komşunun köpeği ev ahalisinin poposunu baldırını ,bacağını,hapışını ısıracak kadar yaklaşabiliyor.
@palerm0 Yerinde Tespit Yüreğine sağlık
uyardıkta aslında , girmeyin bu mevzuya dedik.. Ev ahâlisinin içinde bir iki işe yaramaz var. O ite arada bir Selam yolluyor, itin yürüdüğü "çizgiyi"yolu falan 'Begeniyorum" diyor. İt bunlardan biraz yüz buluyor galiba.. Herneyse; onlarada ayrı hesap sorarız böyle devam ederlerse
Trump attığı tweet' de; Suriye petrollerini garantiye aldık. IŞİD' i türklerle kürtlere bıraktık diyerek, ne güzel de anlatmış kimin ne kazanıp ne kaybettiğini !
gerçek terörist bunlar
Amaç petrol zaten yoksa Amerikanın orda işi terörizme destek vererek o bölgeleri terörle birlikte kontrol altında tutmak ve sömürmek
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler