HABER

‘Seni seviyorum’ sözü öldürdü

Ağrı’nın Doğubayazıt İlçesi’ne bağlı Somkaya Köyü’nde oturan ilköğretim okulu 5’inci sınıf öğrencisi Meryem Sökmen, bir kağıda ‘seni seviyorum’ yazdı.

‘Seni seviyorum’ sözü öldürdü

Bunu bir arkadaşına vermek isterken öğretmeni gördü. İddiaya göre, öğretmen notu Meryem’in babasına verdi. Meryem de bunun üzerine korkudan intihar etti.

AĞRI’nın ilçesi Doğubayazıt’ın Tendürek Dağı eteklerindeki Somkaya Köyü’nde yaşayan Meryem Sökmen, 7 Ocak sabahı okula gitti. Meryem, dördüncü derste, iddiaya göre, ‘Seni seviyorum’ yazılı notu bir arkadaşına verirken sınıf öğretmeni R.Ç.’ye yakalandı. Bu olaydan etkilenen Meryem, beşinci ve altıncı derslere girmeyerek eve gitti. Öğretmen de notu, Meryem´in okula çağırdığı korucu babasına verdi. Ertesi gün okula gitmeyen Meryem, evde annesiyle bulunduğu sırada misafir odasına girdi ve iddiaya göre, köy korucusu olan babasına ait otomatik Kalaşnikof tüfeği alıp başına dayayarak tetiğe dokundu. Birbiri ardına çıkan üç kurşun, Meryem’in alnından girerek başını parçaladı. Silah sesinin duyulması üzerine evin etrafında toplanan kalabalık jandarmaya haber verdi. Olay yerine gelen jandarma ve Cumhuriyet Savcısı, Meryem’in ölümüyle ile ilgili soruşturma başlattı. Meryem´in cenazesi Trabzon Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsinin ardından 9 Ocak günü köy mezarlığında toprağa verildi.

Ablası da intihar etmiş

Dördü kız sekiz çocuk babası korucu Muzaffer Sökmen’in ‘Necla’ adındaki kızının da, 1997 yılında kendisini asarak yaşamına son verdiği belirtildi. Muzaffer Sökmen, kızının kendisini vurduğu zaman evde olmadığını belirterek, “Meryem, Cuma günü okula gitmedi. Evde yalnızca annesinin olduğu bir sırada oturma odasına girerek bana ait olan korucu tüfeğiyle kendisini vurmuş. Tüfekten çıkan ses üzerine odaya giden annesi, kızını kanlar içinde bulmuş. Ben fazla bir şey bilmiyorum. Eğer kızım sevdiği birisi olduğunu söyleseydi, ben onunla evlendirirdim” dedi.

Öğretmene soruşturma

22 yaşındaki öğretmen R.Ç., Meryem´in arkadaşına yazdığı ‘Seni seviyorum’ notunu babasına vermediğini söyledi. Ağrı Milli Eğitim Müdürlüğü ise küçük kızın intiharında öğretmenin ve okul yönetiminin kusuru olup olmadığını ortaya çıkartmak için soruşturma başlattı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön