HABER

Sergen'in formasına 10 bin YTL

ANKARA (İHA) - Etimesgut Şekerspor'da forma giyen Sergen Yalçın'ın forması, yapılan açık artırmada 10 bin YTL'ye alıcı buldu.

Tüm Anadolu Çalışan ve Emekliler Derneği (TAÇED) tarafından İçkale Otel'de düzenlenen Geleneksel Ödül Töreni'ne, TBMM Başkanvekili İsmail Alptekin, milletvekilleri ve çok sayıda davetli katıldı. Çeşitli alanlarda yaptıkları hizmetlerden dolayı çok sayıda kişi ve kurumun ödüllendirildiği törende bir konuşma yapan TAÇED Genel Başkanı Hacı Kayaer, önlerine büyük hedefler koyduklarını belirterek, bunları başarmak için canla başla çalıştıklarını ifade etti.

Toplumsal duyarlılığı ön plana çıkararak toplum yaşamındaki eksiklikleri giderme çabasında olacaklarını belirten Kayaer, dar gelirli ailelere ve eğitimini sürdüren gençlere yardımlarının süreceğini anlattı. Gecede ödül alan TBMM Başkanvekili İsmail Alptekin ise, sivil toplum kuruluşlarının demokrasinin vazgeçilmez unsurları olduğunu belirterek, siyasetçileri eleştiren bu kuruluşlara ihtiyaç duyduklarını ifade etti.

Ödül töreninde, dar gelirli ailelere yardım için kullanılmak üzere milli takım, Etimesgut Şekerspor, Ankaraspor ve Gençlerbirliği formaları açık artırmaya çıkarıldı. Etimesgut Şekerspor'da forma giyen Sergen Yalçın'ın formasını Etimesgut Belediye Başkanı Serhat Kemal Yılmaz 10 bin YTL karşılığında alırken, Ankaraspor formasını 10 bin YTL'ye Şekerspor Başkanı Hızır Demir, Gençlerbirliği formasını 12 bin 500 YTL karşılığında Hona Grup satın aldı. Milli takım formasını ise Ankaraspor Başkanı Hilmi Gökçınar satın aldı. Milli takım formasının bedeli açıklanmadı.

Törende milli halterci Taner Sağır da başarılarından dolayı ödüllendirildi. Gece, Ankaralı Namık'ın söylediği türkülerle son buldu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön