Sezer: Askere çatarak, puan peşindeler

Sezer: Askere çatarak, puan peşindeler

Adana - AA- DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, "Söyleyecek sözü olmayan muhalefet partileri, askerimize çatarak, puan toplama peşinde" dedi.

Sezer, çeşitli ziyaretlerde bulunmak ve toplantılara katılmak üzere geldiği Adana'da, Çukurova Gazeteciler Cemiyetinde düzenlediği basın toplantısında, son ekonomik ve siyasi gelişmeleri değerlendirdi. "Türkiye'nin çok önemli sorunları varken, iktidar olanların türban ve başörtüsü ile insanların inancı üzerinde siyaset yaptığını" savunan Sezer, "Söyleyecek başka sözü olmayan bazı muhalefet partileri ise sınır ötesi harekatla birlikte askerimize çatarak puan toplama peşinde. Bunu büyük bir haksızlık olarak görüyorum. Bu söyleyecek sözü olmayanların yapacağı bir davranıştır" dedi.

Zeki Sezer, "artık asker üzerinden, askeri yıpratacak bir mücadele ile puan toplamaktan vazgeçilmesi gerektiğini" belirterek, şöyle devam etti:"Askere çatan o muhalefet partileri, AKP'nin 22 Temmuz seçimleri öncesinde TSK ile karşı karşıya gelmesi sonucu yüksek oy aldığını düşünüyor olmalılar ki şimdi yerel seçimler öncesinde böyle bir yola başvuruyorlar. Oysa, onlar, AKP'nin ipiyle kuyuya inip orada kalacaklar. AKP'ye özenmesinler. Bu dünya Sultan Süleyman'a kalmadı."

Sezer, "DSP'nin, tüm askeri darbelere karşı her zaman dimdik duran tek siyasi hareket olarak tüm sorunların demokrasi içinde çözülmesi gerektiğine inanan parti olduğuna" ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"12 Eylül'de gerçek CHP kapatılırken, 'CHP'yi kapatamazsın' diye mahkeme mahkeme dolaşan Bülent Ecevit oldu. Onun dışında hiç kimse bu konuyla ilgilenmedi. O günlerde kendi günlük yaşamını başka şekilde sürdürenler şimdi o günün mirasına sahip çıkmaya çalışıyorlar, ama şartlar bugünkü koşula gelince AKP örneğinde olduğu gibi bunu oya dönüştürmeye çalışıyorlar."