Sıcaktan ölen köpeğin sahibine 7 bin 802 lira ceza

Antalya'da, evin çatısına zincirle bağlanan ve sıcak hava nedeniyle hayatını kaybeden köpeğin sahibine 7 bin 802 TL idari para cezası kesildi. Öte yandan İstanbul, Kadıköy’de ise kaldırımda yatan köpeği tekmeleyen İsmail T.’ye bin 763 lira para cezası verildi.

Sıcaktan ölen köpeğin sahibine 7 bin 802 lira ceza

Manavgat'ın Yayla Mahallesi'ndeki 2 katlı evin çatısına sahibi tarafından zincirle bağlanan pitbull cinsi köpek, sıcaktan korunmak için gölgeye sığınmaya çalıştı. Ancak bağlı olduğu zincir nedeniyle başarılı olamadı. Köpeğin yaşadığı zor anlar, çevredeki bir kişinin cep telefonu kamerasına kaydedildi.

Köpeğin sosyal medyada yayılan görüntüleri hayvanseverlerin tepkisini topladı. Köpeği kurtarmak için harekete geçen bir grup hayvansever, hayvanın öldüğünü öğrendi.

Bunun üzerine Antalya Candostları Koruma Derneği Başkanı Arife Yanık, köpeğin sahibi hakkında 'yasaklı ırk bulundurmak', 'hayvanı sıcağa maruz bırakmak' ve 'ölümüne sebep olmak'tan suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusu sonrası Manavgat Kaymakamlığı'nca köpeğin sahibine 7 bin 802 TL idari para cezası kesildi.

KADIKÖY'DE KÖPEĞİ TEKMELEYEN KİŞİYE BİN 763 LİRA CEZA

Kadıköy'de kaldırımda yatan köpeği teklemeyen bir kişi gözaltına alındı. Zanlıya bin 763 lira idari para cezası uygulandı.
İstanbul, Kadıköy'de kaldırımda yatan köpeği tekmeleyen bir kişi gözaltına alındı.

Bir vatandaşın cep telefonu kamerasına tekme atarken görüntülen şüpheli, ifade işlemlerinin ardından hakkında bin 763 para cezası uygulanarak serbest bırakıldı.

tekme

İHBAR ÜZERİNE YAKALANMIŞTI

Kadıköy Caferağa Mahallesi'nde dün saat 20.45 sıralarında polise, bir kişinin köpeği tekmelediği ihbarı yapıldı.

Bunun üzerine harekete geçen Kadıköy İlçe emniyet Müdürlüğü ekipleri, yerde yatan köpeğe tekme attığı tespit edilen İsmail T.'yi yakalayarak gözaltına aldı.

Emniyete getirilerek ifadesi alınan İsmail T. hakkında, Hayvanları koruma kanununa muhalefet suçundan bin 763 lira idari para cezası uygulandı. İsmail T. ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

Bu arada, şüphelinin köpeği tekmelemesi bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı.

(İHA / DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
EV VE APARTMANLARDA KÖPEK BESLEMEK YASAK EDİLMELİ.HER BAKIMDAN, ÇEVREDEKİ İNSANLARI RAHATSIZ ETMEYE HİÇ KİMSENİN HAKKI YOK BENCE..ŞEHİR HAYATIYLA KÖY YAŞAMINI BİRBİRİNE KARIŞTIRMAYALIM.İNSANLARA İNSAN OLDUĞUMUZ İÇİN SAYGILI OLMALIYIZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM.
@keskinadam keşke insan olsan da bunları yazmasan. köpekler şehirde de var. dileyen sahiplenir ve bakar. kimsenin bunu engelleme hakkı yoktur. ben ce sen mağarana dön. inanıyorum ki sen şehirdeki ağaçlara bile düşmensındır. hatta gölgesi olmayan fidanları bile kesiyorsundur. insanlık dediğin çevresine nefes aldıran çevreyi ve tüm canlıları koruyandır. . yazıklar olsun.
@keskinadam hayatında bir sokak hayvanına bir tas su, bir kap yemek vermemiş adamlar burdan atıyo tutuyo....
@keskinadam BUYUR SENİ KÖYE GÖNDERELİM OLURMU
Az en az 20 bin 30 bin olmalı ki caydırıcılığı olsun.
cehennemde cayar anca:-)
demekkı canlı nın degerı o dar yazıklar olsun bence ıdam...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler