HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Şiddetli dalgalar nedeniyle Karadeniz Sahil Yolu'nda çökme meydana geldi

Karadeniz Sahil Yolu'nun Giresun’un Espiye ilçesi kesiminde şiddetli fırtına dalgalar nedeniyle çökme meydana geldi. Çökmenin meydana geldiği mevkide yol tek şeride düşürüldü.

Şiddetli dalgalar nedeniyle Karadeniz Sahil Yolu'nda çökme meydana geldi

Doğu Karadeniz Bölgesi'nde akşam saatlerinde sağanak ve fırtına etkili oldu. Espiye ilçesi Yalı Mahallesi'nde, etkili olan fırtına nedeniyle denizde oluşan dalgalar, Karadeniz Sahil Yolu'nun Giresun- Ordu güzergahında hasara yol açtı.

giresunda-firtina-etkili-oldu-duvar-yikildi-yol-coktu_9848_dhaphoto4

Fırtınanın etkisiyle kıyıda sahil yoluna paralel uzanan beton duvarın bir bölümü, dalgaların alt kısmını aşındırması nedeniyle yıkıldı. Duvarın yıkılması sonucu Güce Kavşağı mevkisinde karayolunun bir kısmında çökme meydana geldi. Yoldan geçen sürücülerin ihbarıyla bölgeye karayolları ve trafik polisi ekipleri sevk edildi.

giresunda-firtina-etkili-oldu-duvar-yikildi-yol-coktu_9848_dhaphoto2

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Giresun Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Espiye ilçesi Yalı Mahallesi mevkiinden Giresun il merkezi istikametine yolun deniz tarafında bulunan beton blok istinat duvarının deniz dalgaları nedeniyle altının aşınması, beton bloğun bir kısmının kopması ve emniyet şeridinin 25 metrelik bölümünün asfalt kaplama zemin altının yaklaşık 1.5 metre boşalmasından dolayı yol tek şeride düşürülmüştür.

AW080801_01
Trafik ekipleri ve Karayolları ekipleri ile koordineli şekilde çalışma yapılarak gerekli işaretlemeler yapılmıştır. Trafik ekiplerimiz ve Karayolları ekipleri gece boyunca gerekli kontrolleri yapacaktır. Denizden gelen dalga fırtınası ilk yıkıcılığını kaybetse de şiddetini devam ettirmektedir” denilerek, sürücüler dikkatli olmaları konusunda uyarıldı. (İHA-DHA)
AW080801_02


Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler