'Sihir duvarı'na yeni üye

İsrail füze savunma sistemine "Demir Kubbe", "Davut'un Sapanı" ve "Hetz-2'den sonra "Hetz-3"ü ekleyerek füze savunma sistemi "Sihir duvarı"nı daha da güçlendirdi.

'Sihir duvarı'na yeni üye

İsrail Savunma Bakanlığı karadan havaya atılan "Hetz-3" isimli füzeyi bugün başarılı bir şekilde test ettiğini açıkladı. İsrail Savunma Bakanlığı Silah Geliştirme Dairesi tarafından ülkenin orta kesiminde bir noktada test edilen "Hetz-3" füzesiyle Tel Aviv'in füze savunma sistemini bir adım daha ileriye taşıdığı belirtildi.

Karadan havaya atılan "Hetz-3" füzesinin kendi segmentinde dünyanın en gelişmiş teknolojilerinden birine sahip olduğu belirtildi. İsrail Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, karadan havaya atılan füze sayesinde İsrail'in gelecekteki tehditlere karşın daha güvenli bir hale geldiği belirtildi.

Açıklamada, "Hetz-3" füzesinin İsrail'in füze savunma sistemi "Sihir Duvarı"nın (Magic Wand) yeni üyesi olduğu vurgulandı. İsrail'in füze savunma sisteminde "Demir Kubbe", "Davut'un Sapanı" ve "Hetz-2" füzeleri bulunuyor.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Yarinda iranli bir albayin 5 Bin kilometre menzile sahip füze ürettiklerini aciklarsa hic sasmayin.
Bu füze yi iran yapsaydı ortalık karışırdı, bu füzelerin yapımında bizimde ç.ok maddi olarak faydamız var, marketlerden aldığımız ürünlerin kaçta kaçı israil menşeli değil mi !
bir avuç israil,her türlü füze ile sınırlarını koruma altına alıyor,75 milyon Türkiye natodan patriot füzeleri getirtiyor ve karşılığında 15 milyon tl para ödüyor.ey aziz milletim sizce düşündürücü değilmi????hani savunma sanayimiz nerede? neden güçlendirilmiyor.ülkenin parası neden çarçur ediliyor.???
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler