Şike şoku!

Türk futboluna ateş düştü! Bank Asya 1. Ligi bugün İstanbulsporlu iki oyuncunun 5-0 mağlup oldukları G.Antep B.Belediye maçında şike yaptığı iddiasıyla çalkalandı.

NTV Spor'da Güntekin Onay'ın sunduğu 'Canlı Spor' programına katılan İstanbulspor başkanı Ömer Sarıalioğlu, "5-0 yenildiğimiz Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçında iki oyuncumuz şike yaptı" açıklaması ve İstanbulsporlu futbolcuların imzalı tutanaklarıyla çıktığı programda yaptığı açıklamalar futbol gündemine bomba gibi düştü.

OLAY NASIL OLDU Başkan Sarıalioğlu, şikede adı geçen oyuncuların kaleci Hakan Korkmaz ve Ali Şen Kandil olduğunu belirterek, "Mağlup olduğumuz maçın ardından futbolcu arkadaşlarımız bize bir dilekçe ile başvurarak bu iki oyuncumuzun şike yaptığını ve bunu kanıtlayabileceklerini söyledi. Bizde bunu araştırdık. Bu iki futbolcu diğer arkadaşlarına da şike teklif etmiş. Biz spordan şikeyi temizlemek istiyoruz" dedi. Sarıalioğlu'nın bu açıklamaları çok konuşulacak ve uzun süre gündemden düşmeyecek gibi gözüküyor...

KORKMAZ İDDİALARI REDDETTİ
Hakan Korkmaz ise iddiaları reddederek yediği gollerin hiç birinde hatası olmadığını savundu. Korkmaz, "Benimle ilgili bir iddia olduğu söyleniyor. Olay tamamen gerçeği yansıtmamaktadır. Olay hukuksal platformda sürecektir, çok ciddi iddialar bunlar. Bu konuyla ilgili konuşma yapmam bile yanlış. Herkes bu iddiaları ispatlamak zorunda. Maçı baştan tekrar izlesinler, beş golde hatam var mı izlesinler. Bu iddialar karşısında şoktayım. Ali Şen de maç 4-0 olduktan sonra zaten maça girdi. Yetkili mercilerde hakkımızı arayacağız. Özellikle şunu söylemek istiyorum, küme düştük diye acısının bizden çıkarılması çok yanlış. Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçıyla ilgili benimle ilgili iddialar vardı, benim yapmadığımı da başkan da biliyor. Ben İstanbulspor'a gelirken başkanla konuştum ve neyin ne olduğunu bilerek geldim. Adımızın böyle bir şaibeye karışmasından çok rahatsızız. Ayrıca mukavelemi ben feshettim"