HABER

Silah arkadaşları için bacağını feda eden Gazi Yayla memleketine geldi

Irak'ın kuzeyinde teröristlerin drone'lu saldırısında atılan el bombasını arkadaşları zarar görmesin diye bacağının arasına sıkıştıran, bombanın patlamasıyla sağ bacağı diz altından kopan Piyade Uzman Çavuş Yusuf Yayla (30), "Bu onuru, bu gururu bir ömür boyu taşıyacağız" dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Irak'ın kuzeyi Hakurk bölgesinde sürdürülen Pençe Yıldırım Harekatı kapsamında 10. Komando Tugay Komutanlığı'nda görevli Piyade Uzman Çavuş Yusuf Yayla, nöbet tuttuğu 21 Haziran saat 21.45 sıralarında PKK'lı teröristlerin drone ile havadan bombalı saldırı yaptığını fark etti.

BOMBAYI İKİ AYAĞININ ARASINA SIKIŞTIRDI

Drone ile bırakılan el bombasını gören Piyade Uzman Çavuş Yusuf Yayla, arkadaşları zarar görmesin diye büyük bir kahramanlık örneği gösterdi ve yakaladığı patlayıcıyı iki ayağının arasına sıkıştırdı.

SAĞ BACAĞI DİZ ALTINDAN KOPTU

Patlayan bomba nedeniyle Yusuf Yayla'nın sağ bacağı diz altından koptu. Hakkari Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Piyade Uzman Çavuş Yusuf Yayla tedaviye alındı.

Bacağının kopan bölümü ampute edilen Yusuf Yayla, taburcu edilerek Afyonkarahisar'a getirildi. Hava Meydan Komutanlığı'na Hakkari'den uçakla getirilen Yusuf Yayla, ilk olarak Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'ne geldi. Burada kontrolleri yapılan Yayla, sabah baba evine götürülecek.

"NE MUTLU ALLAH BİZİ GAZİLİKLE ŞEREFLENDİRDİ"

Hastaneye geldiği sırada Demirören Haber Ajansı'na (DHA) konuşan Gazi Yayla, "Biz vatan için bacağımızı verdik. Ne mutlu Allah bizi gazilikle şereflendirdi. Bu onuru, bu gururu bir ömür boyu taşıyacağız. Vatan sağ olsun. Bu ülke bölünmeyecek, bu bayrak da inmeyecek. Bu ezan da susmayacak bu ülkede" ifadelerini kullandı. (DHA/İHA)

1c701450fd9ecc4358b4f0a8ccdec906

804d8b31c0144348e8f1aa5f600c6cdf

60622260-4f91-4752-b00d-b85581a66d98

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler