'Şimdi daha zor'

Nevzat Demir Tesisleri'nde yapılan antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Siyah-Beyazlı ekibin teknik patronu Ertuğrul Sağlam şunları söyledi:
Ertuğrul Sağlam, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde yapılan idman sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Sağlam, geçmişe bakıldığında sıkıntılı günler yaşadıklarını ve eleştiriler olduğunu hatırlatarak, şöyle konuştu: "Biz her fırsatta bir değişim yaşadığımızı söylüyorduk. Bu değişimin sancılarını ve sıkıntılarını yaşadık. Ama gelecek adına umutsuzluğa kapılmadık. Sporcularımız da umutsuzluğa kapılmadı. Hatalardan dersler çıkararak, geleceklerini olumlu olarak yönlendirdiler. Çok çalışarak, fedakarlık yaparak bugünlere geldik. Bugüne gelmek önemli ama bunu devam ettirmek ve ligi sezon sonunda şampiyon olarak bitirmek daha da önemli."

"İŞİMİZ DAHA ZOR OLACAK" Ertuğrul Sağlam, bundan sonra işlerinin çok daha zor olacağını vurgulayarak, "Daha fazla çalışacağız. Fedakarlık yapacağız ve camianın beklentilerine karşılık vereceğiz" dedi. "Bizi buraya getiren futbolcularımıza teşekkür ediyorum, bundan sonra da gerekeni yapacaklarına inanıyorum" diyen Sağlam, ligde ilk 5 sırasında yer alan takımların üst sıralar ve şampiyonluk için mücadele edeceğini, alttaki takımların hemen hemen hepsinin ise küme düşme korkusunu hissedeceğini söyledi.
Bu durumun, kalan mücadelelerin bir amaç ve hedefi olacağını gösterdiğini belirten Sağlam, "Bundan sonra kolay maç oynanmayacak. Son haftalarda olduğu gibi hiçbir maç kolay geçmeyecek" diye konuştu.
GENÇLERBİRLİĞİ MAÇI Gençlerbirliği ile 7 Mart Cuma günü deplasmanda oynayacakları Turkcell Süper Lig maçına da değinen Ertuğrul Sağlam, rakiplerinin iyi bir takım olduğunu ve kendilerini zor bir karşılaşmanın beklediğini kaydetti. Sağlam, "Liderliğimizin ve Galatasaray galibiyetinin bir anlam kazanabilmesi için ve şampiyonluk yolunda sağlam bir adım atabilmemiz için kazanmamız gereken bir maç" yorumunda bulundu.
"GORDON'UN PROBLEMİ YOK" Teknik direktör Sağlam, sakatlığı konusunda çeşitli spekülasyonlar yapılan, tedavisini hastanede sürdüren ve bugün taburcu olması beklenen yeni transfer Gordon Schildenfeld'in durumunun iyi olduğunu söyledi. Hırvat futbolcunun herhangi bir sorununun olmadığını kaydeden Sağlam, "Doktorlarla görüştüm. Gordon'un durumu iyi. Hafta sonunda da kadroya alabiliriz" dedi. Galatasaray maçında sakatlanan İbrahim Kaş'ta bir sıkıntı olduğunu anlatan Ertuğrul Sağlam, Bobo'nun sakatlığının geçtiğini, Serdar Özkan'ın durumunun iyi olduğunu, Serdar Kurtuluş'un ise 1-2 gün içinde takımla çalışmalara başlayacağını belirterek, "Sakatların iyileşmesi bizi gelecek adına mutlu ediyor" diye konuştu. Bu sezon çok sakatlık yaşadıklarının hatırlatılması ve bu sakatlıkların olmaması halinde şu anda ligde puan olarak daha da üstte olup olmayacaklarıyla ilgili bir soruya da Sağlam, "Geçmişi sorgulamak bize fazla bir şey kazandırmaz. Geçmiş geçmiştir. Bundan gereken dersleri aldık. Geçmişe yanıp, orada kalmayacağız, geleceğe bakacağız" diye yanıt verdi.