Son ankette büyük sürpriz

ANDY-AR'ın anketinde AKP ve CHP'nin oyları düştü, HDP'nin ise ilk kez barajı geçtiği görüldü. GENAR'ın anketindeki sonuçlara göre AKP yükselirken HDP'nin barajın altında kaldığı belirtildi.

Son ankette büyük sürpriz

Seçime az bir süre kala ANDY-AR ve Genar araştırma şirketlerinin başkanları canlı yayında ellerindeki son anket sonuçlarını açıkladı. ANDY-AR'ın son anketinde AKP ve CHP'nin oyları düştü.

Habertürk TV'deki bir programa ANDY-AR Başkanı Faruk Acar ve Genar Başkanı İhsan Aktaş konuk oldu. Konuklar seçime az bir süre kala ellerindeki son araştırma sonuçlarını açıkladı.

ANDY AR'IN İLK KEZ AÇIKLANAN ANKETİ

ANDY-AR Başkanı Faruk Acar'ın kamuoyuna ilk kez açıkladığı son ankete göre;

AK Parti'nin oyları yüzde 45.6'dan yüzde 43.7'ye düştü.

CHP'nin oyları 25.6'dan 23.5'e düştü.

MHP'nin oy oranı 17.6'ya çıktı

HDP'nin oy oranı 10.4 bularak barajı aştığını açıkladı.

Faruk Acar yaptıkları anketlerde ilk kez HDP'nin barajı aştığını belirtti.

GENAR'IN SON ANKETİ

Genar Başkanı İhsan Aktaş'ın son araştırmalarının sonuçlarının çıkmadığını söyleyerek geçen ay yaptıkları anketin sonuçlarını açıkladı. Ankete göre;

AK Parti: Yüzde 47.7

CHP: Yüzde 25

MHP: Yüzde 13.5

HDP: Yüzde 8.9

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 230 yorum
Genar'ın sahibi İhsan Aktaş 10 yıl boyunca Milli Gençlik Vakfın da genel başkan yardımcılığı yapmış. AKP 'nin oylarının yüzde 47 olarak gösterilmesi gayet normal.
genarın anket sonucuna sırf hazmedemediği için karşı çıkıp pok atanlara şunu hatırlatmakta fayda var;bu şirketin son 10 yıldaki tüm tahminleri neredeyse tam tuttu,sadece son yerel seçimde %1-1.5 sapma gördü tabii bazı yerlerde hdp,mhp ve chp nin birbirlerine oy satacaklarını düşünmediğinden olsa gerek...neyse hayırlısıyla bu tahminide tutacak inşallah.
aynen kardeşim it ürür kervan yürür.
YALANI DOLANI ÜÇ KAĞIDI HIRSIZ OLMAYAN HAZMETMEZ KOÇ...
@rehber1953 Keşke hazmedemediğiniz gerçekten iddaa ettiğiniz eylemler olsa.Kendinize itiref edemediğiniz gerçek şu oda akp'nin yeniden iktidar olma olasılığı.bahaneleriniz saydığınız iddaalar oluyor buda tıpkı kitapları kapladığınız kağıtlara benziyor,sadece kılıf.kitabı ne ile kaplarsan kapla,içinde yazanları örtemezsin koç...
yani var yaa şu yoruma oy verenlerin sayısına bakıyorum AKP harbiden %47 geri kalan herkes de diğer payı ifade ediyor.hesap ortada.olumlu oyları olumsuza bölün yeter. :))
Seçim sonunda akp'nin oyu %30 bile omayacak.Ama bilgisayar hileleri,trafoya kedi vb. çakallıklar olacağından,anketlerle halka bu oranları tekrar yedirmeye çalışıyorlar.Ayrıca anket yapan şirket akp'nin desteği ile yapmaktadır.Bir de kaç kişi üzerinden yapıyorlar,nerede yapıyorlar ona bakın.
Ahh embesil çapulcularım benim ahhh. Trafoya kedi kaçıp da elektrikler kesildiğinde Ak Partili sandık görevlilerinin gözünde gece görüş gözlüğümü varmış veya Chp-Mhp-Hdp ve diğer partili sandık görevlilerinin gözleri mi kör olmuşta Ak Parti % 47-50 alıp duruyor.!!!! Ee sende git istediğin anketi açıkla Chp yi 50,Mhp yi 30, Hdp yi 15 ve AK Partiyi de % 5 lerde göster ve kendi kendinize sevinin,deşarj olun,havalara zıplayın,elinizi kolunuzu bağlayan mı var be hödüğüm benim. Mesela gel Bağdat Caddesinde,Nişantaşı nda anket yap Chp nin oyları mesela %80 lerde çıkar,hem böylece iktidar hayalleri kurar kurar sevinirsiniz. Pardon iktidara gelirseniz sadece 1 çeşme projeniz var mı söyleyin de belki
kardeş Kayseri de 1 trafoya giren kedinin seçim bölgesi %3. taktınız kediye :) ülke genelinde sandıklar başında terör estiren bilumum muhalefetin sandık görevlileriydi. buna şahit olduk. kısaca şimdiden bahane hazırlamaya gerek yok. hepimiz için hayırlısı ne ise olsun..
tabi tabi ulan bukadar da yüzsüzsünüz be yazıklar olsun utanmazlar sizi
@hib25 bopş ver gardaşım bunlar varya burada çok gibi ama sadece 1.2 kişi sürekli ism deyiştirip oy kullanan yorum yapan seçimde biz bunları görecez
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler