Son ankette ittifak detayı

A&G Araştırma şirketi yaptığı son kamuoyu yoklamasında Afrin Operasyonu ve siyasi ittifaklara halkın bakışını araştırdı.

Son ankette ittifak detayı

A&G Araştırma Genel Müdürü Adil Gür A Haber ekranlarında son kamuoyu yoklamasının sonuçlarını açıkladı.

Gür, "PYD PKK'nın uzantısı mıdır" sorusuna yüzde 86-87 civarında PYD/PKK'nın uzantısıdır cevabının verildiğini kaydetti.

"Zeytin Dalı Harekatı'nı başarılı buluyor musunuz?" sorusuna ise her 100 kişiden 83'ünün "evet başarılı buluyoruz" cevabını verdiğini belirtti.

İşte son kamuoyu yoklamasından çıkan sonuçlar:

SİYASİ İTTİFAKLARA KAMUOYU NASIL BAKIYOR?

İkinci bir ankette ise kamuoyunun siyasi ittifaklara nasıl bakıldığı araştırıldı.

"AK Parti ile MHP arasında gerçekleştirilen Cumhur İttifakı'nı doğru buluyor musunuz?" sorusuna doğru buluyorum diyenlerin oranı 50,7 oldu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 41 yorum
50.7 diyorsa durum 40.7 filan o zman..iyi iyi..
her seçim böyle dediniz ama ak parti hep size büyük lafı bizi yedirdi
bu yalana kim inanır sorusuna verilen cevap ; %99,9 Kadir İnanır :)
@yashi_yashiro Biri şuna sene 2018 oldu desin yaptığı espriye bakın
@negan Senelerle sorununmu var koç
biliyosunuz demi bu anket araştırmalarını yapan arkadaş kim :)) tamamen algıci
Adil gür senin 2015 seçimlerinden önce tahminlerini gördük Akp yüzde 60 alıyordu,Hakan bayrakçı bu işi tarafsız ve direk bilen kişi ben sadece onun anketlerine güveniyorum ve her secimi bildi..
Anket firması olsam böyle bi anket için masraf yapmazdım. Ee nedir yani
yüce türk mılletı hala bunlara oy mu vereceksın ulkeyı ne hale getırdıler uyan artık !!!
ittifakınız yerin dibine batsın ülkeyi bitirdiniz daha doymadınızmı oy için yapmıyacağınız kalmadı nalet olsun
AK Parti ile MHP arasında gerçekleştirilen Cumhur İttifakı'nı doğru buluyor musunuz?" sorusuna doğru buluyorum diyenlerin oranı 50,7 oldu. Buna cevap verenlerin büyük çoğu zaten ya Akp'lidir yada Mhp %50.7'den daha fazla olmalıydı,demek ki oyları düşüyor... Diğeri ise soru mu yani,herhalde uzantısı,devamı,aynı haltlar!
tatamıyla algı oluşturmak.İnanmayın...
Akpartiliyim ve hiçbir seçim anketine inanmıyorum. En güzel anket halkın anketidir.
ÜLKEYİ BATIRANA KADAR DEVAM..
Burada bir tezatlık var... Zeytin Dalını başarılı buluyorum %83 Ak Parti - MHP ortaklığına destek %50 olamaz bu ittifaka karşı olanlar zeytin dalına da karşı
Anketlerde en az + - % 2 yanılma payı var. Yani % 48 evet de çıkabilir. Durum 'Bıçaksırtı' yani.
TÜM DEVLET GÜCÜNÜ KULLANMANIZA VE ACIMASIZ ENGELLEMELERİNİZE RAĞMEN REFERANDUMU ANCAK "MÜHÜRSÜZ" OYLARLA KAZANDIĞINIZI NE ÇABUK UNUTTUNUZ? İNSANDA YÜZ OLUR,AHLAK OLUR!!!
bizim evde 7 mhp oyu vardı eskiden şimdi 7 IYI parti oyu oldu.Tanıdığım ne kadar mhp li varsa onlarda bahçeliye hele helel tayyipe asla oy vermeyeceklerini söylüyor.referandumda bile tayyip e mhp den yuzde 2 bile oy gitmemişken ne itttifakı lan?mhp tek başına seçime girse bugün oyu yüzde 4.5 olur tayyiple girerse yüzde 2 olur.akpde yuzde 41 alır oldu mu sana 43.hilede kurtaramaz seni bu sefer.akşener ilk başkan olur açık ve net.sonra çok kelleler gider çokkk yani siyasi anlamda tabii yoksa domuzun kellesini kim ne yapsın
Bu Adil gür efendi her seçimde duvara tosluyor,sonra ortalıkta görünmüyor,seçimler yaklaşınca yine ortaya çıkıyor.Algıcı kimbilir anket bile yapmamıştır.
A Haber'de açıklanan anket AKP Genel Merkezinde filan yapılmıştır, en az bir 10 puan düş o değerlerden :))
ECEVİT 24 SAATTE KIBRISI ALDI BUNLAR 5 AYDIR AFRİNE DÜRBÜNLE BAKIYOR .BİRDE BAŞARILI BULUNMUŞ PES YANİ.
AFRİN de MEHMEDÇİK DESTAN YAZIYOR.CENAB-I HAK CC.MUZAFFERİYETİNİ DAİM ETSİN. ALLAH kahraman evlatlarımızı hainlerin,cani ve katillerin her türlü tuzaklarından muhafaza etsin. AFRİNDE AKP hezimeti var. AKP diplomasiyi,siyasi maharet ve meziyeti olmuş olsaydı ne SURİYE bu hale gelir,ne PYD-PGY denenlere AKP sayesinde destek gider, ne bu isimler dahi telafffuz edilmezdi MEHMETÇİĞİMİZE VE ORDUMUZA RABBİM GÜÇ-KUVVET VERSİN MİLLETİMİZDE BAŞARISIZ-MAHARETSİZ AKP 'ye DUR DESİN,İYİ'YE YOL VERSİN. ,
MHP ye oyumuzu ailecek verdik ama maalesef yanlış yola girdi ülkeyi bilinmeze sürükledi bundan sonra oylar IYI partiye Bahçeli CHP yi kötüleyerek mi oy isteyecek adamlar zaten muhalefet kendisine güvenmeyen hesap soracağım sizi yüce divana götüreceğim derken tek adam yapmaya çalışmak ne demek gerçi Bahçelinin umurunda mı MHP o sadece kendini düşünüyor nasıl sa çoluk çocuğu yok bu kelimeye kızmasın daha önce biride söyledi bu kelimeyi ve onu tek başına iktidara taşımaya çalışıyor
PEKİ BİRİLERİ GELİP KURUMLARIN BAŞINA "TÜRK" DEĞİL DE KENDİ ÜLKELERİN İSİM VE SIFATLARINI KOYARSA NE OLUR ACABA?İSTENEN BU MUDUR?BUNA DESTEK OLACAK BİR VATAN SEVDALISI VAR MI BU GÖK KUBBENİN ALTINDA?
bu şirket yüzde 60 evet çıkacak diyip sonra utanmadan özür dileyip kapatan yüzsüz şirket değil mi ya:))) hiç birşey de unutulmuyor ha:)))
koalisyonun adı ittifak oldu hani koalisyonlara karşıydınız
Saadet gümbür gümbür geliyor :)
kafanızı yormayın. Allah bir birine hakaret edip geride ittifak kuranlara fırsat vermiyecek. saadetle saadete kavuşacaK İNŞALLAH BU VATAN. ÇIRPINIŞLAR SAADET İÇİN
Nasılda algı operasyonu yapıyorsunuz, insanların gözünün içine baka baka nasıl yalan söyleyebiliyorsunuz. İnsan bile bile yalan yanlış konuşurken, yarın birgün yalanlarım ortaya çıktığında insanların karşısına hangi yüzle çıkarım, hangi yüzle bakarım diye düşünerek hareket eder. Az buçuk şerefi, haysiyeti, onuru olan insan böyle yapar.
pyd'nin PKK'nın uzantısı mıdır sorusuna %83destek,devlet,millet icin ittifaka desteğe 50,2 cikiyorsa demek ki daha çok yol katetmek gerekiyor.gercekleri anlatmak gerekiyor.Allah hidayet etsin.
kansere radyolojıcıhazı yok buyukşehır guya 100km oteye gıt bazı hastanelerde özellıkle kanse hastaları yerlerde tedavıgoruyor bu basılıdare
@ttutal devlet hastanelerinden bir çok cihazı kaldırıyorlar ve özel hastanelere yönlendiriyorlar. zaten kanser ve diğer tedavisi pahalı hastalara bakmıyorlar ilaçı sgk karşılamıyor bile. madem ödemiyorsun ilaç paralarını sgk ya para kesme benden diyorsun ama olmaz hem keserim hem ödemem diyor. sigortaya kesilen paraları biriktirsek yurt dışında bile tedavi olunur ama maalesef para kesiliyor ama tedavi ve ilaç alamıyorsun sgk dan onlarıda cepten vereceksin. artık hasta olunca hastaneye bile gidemiyoruz randevu alacaz ölmezsek gidecez.
ADİL GÜR ALLAH BİR DESE İNANMAM
Adil gürün en son seçimlerde akp yüzde 60 diyerek nasıl rezil olduğunu tüm Türkiye gördü. Demekki ittifak için yüzde 50 diyorsa bu şu demektir yüzde 38 civarıdır yani anlıyacağınız.
Şayet MEHAPE başkanlık için yeterli olsaydi Saadetin ayağına Ak Parti sadece şimdilik 2 kere gitmezdi. Ak Parti ve MEHAPE koalisyonu da çok çok iyi biliyor ki, şuan ki durumda %50 yi asla bulamıyorlar. MEHAPE, Ak Parti'ye yarar yerine zarar getirecek. bu yorumu saklayın bir yere. 16 Nisan da Ülkücülerin En az %80 i "hayır" dedi. sade bir vatandaş gözüyle çevreme bakıp konuşuyorum. demedi demeyin dostlar????
milletin anası ağladı be emekli olsun çalışan olsun sürünüyo can çekişiyo unv. mezunu asgari ücret alıyo bune ya elleri titriyo emekliye zam yaparken % 3-4 zam alda başına çal
ANKETLER İLE İNSANLARIN AKLINI KARIŞTIRIYORLAR MHP ZATEN TAMAMEN BİTTİ EN SON YÜZDE 11 ALAN MHP BAHÇELİ SAYESİNDE YARIDAN FAZLASINI KAYBETTİ O DA YETMEDİ BARAJ ALTINDA KALACAĞINI ANLAYAN DEVLET BAHÇELİ MHP Yİ KOMPLE BİTİREREK AKP İLE BİR OLDU VE BEN İKİSNİN BİLE YÜZDE 50 + 1 İ BULACAĞINA İNANMIYORUM ELEKTİRİK KESİLMEZ KEDİ TRAFOYA GİRMEZ İSE ...
asırlardır süren Türk-İslam düşmanlığına paralel olarak demokrasiyi istismar eden örgüt ve devletler yüzünden birbirimize düşüyoruz, hükümetten muhalefete kadar her kesimin kendini düzeltmesi lazım, büyük zaferler bedelsiz olmaz, mümine umut yakışır, bu günler de geçer ve Osmanlı benzeri bir sistemle Orta Doğu'ya er geç huzur gelir, ön yargılar ve düşmanlık yerine güzel duygular ve bilgilerle dolu olmamız dilekleriyle...
İttifak olayı demokrasinin önünü açacak ve küçük partilerin temsil de adaleti işlemesi sağlayacak ayrıca ittifak olayı partiler arasında bir seviye üslup getirecek kutuplaşmayı azaltacak diye düşünüyorum Örnek iyi parti chp ittifak hatta sadeet ve vatan partisi hhdp saymıyorum bile
Aç tavuk bunlar kendini buğday ambarında sanıyolar
BUNLAR KENDİLERİ ÇALIP KENDİLERİ OYNAYO ! BU PARTİ SİSTEMİNİN HALKA BÜYÜK ZARARI WAR ! TEZ ZAMANDA İÇİNDE PARTY OLMAYAN Bİ SİSTEMİ İCAD ETMELİYİZ.
Diğer Haberler