HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Son dakika: ABD, El Kaide lideri Eymen El-Zevahiri'yi öldürdü! Joe Biden'dan açıklama geldi

Son dakika haberine göre, ABD'nin Afganistan'da düzenlediği insansız hava araçlarının yer aldığı saldırıda, El Kaide lideri Eymen El-Zevahiri öldürüldü. ABD Başkanı Joe Biden yaptığı açıklamada, Zevahiri'nin öldürüldüğünü doğrularken, yerinin bu yılın başında belirlendiğini ve cumartesi günü operasyonun gerçekleştirildiğini ifade etti. Biden, "Zevahiri'nin ailesinden kimse ölmedi. Afganistan, teröristler için güvenli bir bölge olmayacak" dedi. İşte son dakika haberinin detayları...

Son dakika: ABD, El Kaide lideri Eymen El-Zevahiri'yi öldürdü! Joe Biden'dan açıklama geldi

Son dakika haberi... ABD'nin Afganistan’da bulunan önemli bir El-Kaide hedefine karşı başarılı bir operasyon gerçekleştirdiği belirtildi.

İlk olarak Beyaz Saray’dan üst düzey bir yetkiliye dayandırılarak yapılan açıklamada, "Hafta sonu ABD, Afganistan'daki önemli bir El-Kaide hedefine karşı terörle mücadele operasyonu düzenledi. Operasyon başarılı oldu ve sivil can kaybı olmadı." ifadeleri kullanıldı.

HAVA SALDIRISI DÜZENLENDİ

ABD medyası, operasyondan bilgisi olan kaynaklara dayanarak, operasyonda El-Kaide lideri Eymen Zavahiri’nin insansız hava aracı saldırısı ile öldürüldüğünü duyurdu.

gb

BIDEN AÇIKLAMA YAPTI

ABD Başkanı Joe Biden ise Beyaz Saray'da operasyonla ilgili açıklama yaptı. Biden, Zevahiri’nin yerinin istihbarat tarafından bu yılın başında belirlendiğini ve cumartesi günü kendisinin emriyle operasyonun gerçekleştirildiğini söyledi. Biden, "Zevahiri'nin ailesinden kimse ölmedi, sivil kayıp yok. Afganistan, teröristler için güvenli bir bölge olmayacak." dedi.

25 MİLYON DOLAR ÖDÜL KOYMUŞLARDI

71 yaşındaki Eymen el Zevahiri, Mayıs 2011'de Usame bin Ladin'in öldürülmesiyle birlikte El Kaide'nin yeni lideri olmuştu. ABD, El Zevahiri’nin başına 25 milyon dolar ödül koymuştu.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler