HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Son dakika: ATA İttifakı cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan oy oranını açıkladı! Muharrem İnce'yle ilgili dikkat çeken sözler

Son dakika haberine göre, ATA İttifakı cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, katıldığı bir televizyon kanalında önemli açıklamalarda bulunuyor. "Anketlere göre yüzde 7-9 oranında oyumuz var." diyen Sinan Oğan'ın Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yle ilgili sözleri ise dikkat çekti. İşte son dakika haberinin detayları...

Son dakika: ATA İttifakı cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan oy oranını açıkladı! Muharrem İnce'yle ilgili dikkat çeken sözler

Son dakika haberi... ATA İttifakı cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, Habertürk televizyonunda katıldığı bir programda gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. İttifakın oy oranını açıklayan Oğan'ın Muharrem İnce'yle ilgili sözleri de dikkatlerden kaçmadı.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

"Halk arasında giderek artan bir ilgi olduğunu görüyorum." diyen Oğan, ATA İttifakı'nın oy oranının 7-9 civarında olduğunu söyledi.

"MEDYA MUHARREM BEY'İ TÜKETTİ"

"Son düzlüğe girdiğimizde ipi göğüslemek istiyoruz. Kademeli bir artışı öngördük. Her şey planladığımız gibi gidiyor." ifadelerini kullanan Oğan, şunları kaydetti:

"Medya Muharrem Bey'i tüketti. Medya hızlı girdi Muharrem Bey meselesinde. Sayın İnce, Fatih Altaylı'nın programında düşüş yaşadı, Babala TV'de öğrencilerle girdiği diyalogda da düşüş yaşadı. Sakinliği bıraktığınız anda karşınızda iki kitle var. Cumhur ve Millet İttifakı. Sizin açığınızı arayan ciddi sosyal medya bloğu var."

Sinan Oğan'ın açıklamalarından satır başları:

  • Türk siyaseti Sinan Oğan'ı MHP milletvekili olarak tanıyordu ama Cumhurbaşkanı olarak yeni yeni tanıyor. Türk milleti sayın Erdoğan'ın bağıran üslubundan yoruldu. Sayın Kılıçdaroğlu'nun da sürekli yenilmesinden yoruldu. Eğer bir sevap varsa ikisi ortağı, günah varsa iki taraf ortağı. Biz buna köhne siyaset diyoruz. Biz geleceği konuşmalıyız. Gençlerin bize inanılmaz ilgisi var. Bir genç arkadaşımız espri yaptı 'dedeleri pistten alalım' dedi. Gençler farklı bir Türkiye ve dünya özlemi içerisinde.

  • Sayın Özdağ ile 8 ay önce bir araya gelip işbirliği zemini konuştuk. Sayın Kılıçdaroğlu'nun bu işe kilitlenmiş görüyordum. Mansur Bey aday olsaydı ben aday olmayacaktım. Burada hedefim Türk milliyetçisinin, Atatürkçünün Türkiye Cumhuriyeti'nin yönetmesine destek olmak. Türk milliyetçileri kendi adayını çıkaracaktır ve destekleyecektir. Nitekim bunu yaptık. Bir günde 50 bine yakın imza topladık. Her kesimden insanlar bize imza verdi. Şu anda bu işin çelik çekirdeğini Atatürkçü ve Türk milliyetçileri oluşturuyor.

se1

"OY TABANLARI BİZE BAŞKA ŞEY SÖYLÜYOR"

  • 2 hafta önce sayın Muharrem İnce'nin bu seçimin sonuçlarının mutlak değiştirici olduğu konuşuluyordu bugün Sinan Oğan'ın yükselişini konuşuyoruz. Sahalarda 2002'nin havası var. Oy tabanları bize başka şey söylüyor. Mlilet İttifakı ve CHP'nin adayı sayın Kılıçdaroğlu sol, sosyal demokrat bir isim. Oy oranı yüzde 25'tir. Yüzde 32 olmaz. Sayın Erdoğan'ın yüzde 20-25'tir. Hadi yüzde 30 olsun. Hadi HDP'ye de verin. Yüzde 30'luk kitle Atatürkçü ve Türk milliyetçisidir. İYİ Parti'nin tabanının büyük çoğunluğu İYİ Parti'ye oy vermekle beraber sayın Kılıçdaroğlu'na oy vermeyecek. İYİ Parti ve MHP'nin Türk milliyetçisi seçmeni bana oy verecek.

  • Ben Kürt kardeşlerimden oy alacağıma inanıyorum. Iğdır'da doğdum, büyüdüm. Kürt kardeşlerimle top oynadım, aynı ekmeği yedim. Kürt kardeşimle empati kuracak olan benim. Bütün Kürtlerin oyunu alacağım demedim. Milletvekili seçilirken Iğdır'da çok ciddi oy aldım. Kürt kardeşlerimin hepsi HDP'ye oy vermiyor. Kürt vatandaşlarımızın yüzde 99'u bu ülkeye bağlı. Yüzde 1'lik kitle HDP'nin üst yapısı, terörle mesafe koymayan.

  • Türk Bayrağından rahatsız olan bir yapı. Cumhur İttifakı'na eklemlenen HÜDA PAR, Türkiye'de yeşil Kürdistan kurmak istiyor. Millet İttifakı'na eklemlenen HDP de Türkiye'de kızıl Kürdistan istiyor. Bizim ATA İttifakı'nın teröre mesafesi nettir. Biz ikinci tura kalacağız. Ortaya prensip koyacağız. Biz istişare kültüründen geriyoruz. İkinci turda biz kalamazsak, diyeceğiz ki muhataplarımıza, 'Bizim sizi ikinci turda kazandırma potansiyelimiz var şu terörle iltisaklı yapıyı uzaklaştır' diyeceğiz. Milli bir duruş sergile, milli meselelerdeki protokolümüzün altına imza at. Ortaya milli protokol koyacağız.

  • Suriyeli karşıtı, şu veya bu yanlısı değilim. Normalinden fazla olan her şeyi normale döndürülmesi taraftarıyız. 20 bin Suriyeli olsa sorun etmezdik. 6-7 milyon Suriyeli var. Suriyeli kadının doğurganlık hızı 5.3'e çıkıyor. Türkiye'deki kadının doğurganlık oranı 1.3. Türkiye'de 13 milyon göçmen var. Önemli kısmı kaçak. Yaklaşık 6-7 milyonu erkek. 5 milyonu net askerlik yapabilecek erkek. 2 milyonu savaş tecrübesi olan erkek. Eline silahı verdiğiniz anda düzenli orduya dönüşecek erkek. Türkiye'nin ordu mensubu 700 bin. Bu bir tehdit değil mi? Onun için bu sayıyı azaltmak zorundayız.

  • Geri Kabul Anlaşması'na MHP milletvekili olarak şerh koymuştum. Bu karar Türkiye'yi göçmenistana dönüştürür demiştim ve dediğim çıktı. Bu anlaşma ülke için zuldür. Eğitimi yoksa Türkiye'ye veriyorlar onun yerine eğitimli doktor ve mühendisi alıp getiriyorlar. Bu Türkiye'ye hakarettir. Esad'sa Esad, Taliban'sa Taliban fark etmiyor. Görüşüp bunları ülkelerine göndereceğiz. Ev fiyatları, gıda fiyatları, kiralar düşecek. Kadınlarımız için sokaklar daha güvenli hale gelecek. Çocuklarımız sokaklarda daha rahat oynayabilecek.

"4 MİLYON 824 BİN YENİ SEÇMENİMİZ VAR"

  • Diyeceksiniz ki insan haklarına uygun mu? Evet uygun. Biz üzerimize düşeni yaptık. Biraz da Yunanistan baksın. Ben sığınmacıların seyahat özgürlüğüne engel olmayacağım. Türkiye'de özgürlükleri yeterince kullandılar, biraz da Avrupa'da kullansınlar. Ataköy'de belge yayınlandı. Bir apartmanın tamamı Suriyeli. Son 5 senede yeni seçmen sayısının 3,5 milyon olması lazım. 4 milyon 824 bin yeni seçmenimiz var. 1 milyon nereden geldi? 3 milyon insan deprem bölgesini terk etti. Hatay Belediye Başkanı açıklama yaptı, 'havalimanını kapattılar' dedi. 2 milyondan fazla deprem bölgesi dışında insan var.

"ORTALAMA 2 MİLYON GRİ BİR SEÇMEN ALANI VAR"

  • CHP'lilere çağrıda bulunuyorum, bu işi, yabancı seçmen sayısını hafife almayın. Sayın Kılıçdaroğlu'na da söyledim. Bu konuda çalışmaların olduğunu söyledi. Açık yüreklilikle her türlü bilgi ve belgeyi paylaşabileceğini söyledi. Seçim sonuçlarını değiştirirse bu iş değiştirecek. Ortalama 2 milyon gri bir seçmen alanı var. Bir kısmının kim olduğu belli değil, bir kısmının yabancı olduğu var. Bir kısmı oy kullanamayacak. Parmak boyasını geri getirirseniz bu endişelerimiz ciddi şekilde giderilecek.

En Çok Aranan Haberler