Çankırı'da deprem! AFAD duyurdu (son depremler)

Çankırı'nın Çerkeş ilçesinde, dün sabah 3 dakika arayla meydana gelen 4.7 ve 4.8 büyüklüğündeki depremlerin ardından bölgede sarsıntılar devam ediyor. Çankırı'da dün akşam saatlerinde 4.1, 3.7 ve 4.3 büyüklüğünde üç deprem daha meydana geldi.

Çankırı'da dün sabah 09.00'dan itibaren başlayan depremler hala devam ediyor.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Çerkes ilçesinde, dün saat 09.00'da 4,7 büyüklüğünde, 09.03'te ise 4,8 büyüklüğünde yer sarsıntıları kaydedildi.

cankırı

İlk depremin 13,66 kilometre, ikinci depremin ise 4,13 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.

ÜÇÜNCÜ DEPREM

Dün saat 14.46'da merkezüssü Çankırı'nın Çerkeş ilçesi olan 4.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Depremler Ankara ve diğer çevre illerde de hissedildi.

3 DEPREM DAHA

Çerkeş ilçesinde saat dün akşam 21.08'de, 10.22 kilometre derinlikte ve 4,1 büyüklüğünde bir deprem daha kaydedildi.

4 dakika sonra saat 21.12 sıralarında 3.7 büyüklüğünde yaklaşık 11 kilometre derinlikte ikinci deprem meydana geldi.

Saat 22.03'de ise 4.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Ekipler bölgede incelemelerini sürdürüyor.

DEPREM ANI KAMERADA

AFAD-SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYIN

afad

Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüklerini 4.9 ve 5.1 olarak duyurdu.

KANDİLLİ RASATHANESİ- SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYIN

kandilli rasathanesi deprem

VATANDAŞLAR SOKAKLARA ÇIKTI

Çankırı’nın Çerkeş ilçelerinde meydana gelen 4.7 ve 4.8 büyüklüğündeki depremler, Ankara ve Kastamonu başta olmak üzere çevre illerde de hissedildi. Ankara'da güçlü şekilde hissedilen depremler, kısa süreli paniğe yol açtı.

Çankırı merkez ve Çerkeş ilçe merkezinde ise vatandaşlar, ilk sarsıntı ile birlikte kendilerini dışarı attı. Panik içinde binaları terk edenler, sokaklarda ve parklarda bir süre bekledi. Vatandaşlardan bazıları, yakınlarına sarıldı.

VALİ: OLUMSUZLUK YOK

Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, depremin güçlü şekilde hissedildiğini belirterek, "Çerkeş merkezli deprem, aynı hat üzerindeki ilçelerimizde de güçlü hissedildi. Büyüklük olarak çok fazla yıkıcı bir büyüklük değil. Belki çok kötü vaziyette binalarsa etkilenebilir. Ama herhangi bir sıkıntı, hiçbir ilçemizde yok. Bize yansıyan bir hasar, zarar yok. Okulların açılması nedeniyle köylerimiz oldukça boşaldı. Boş evlerde bir şey var mıdır, o da incelemeler sonrası belli olacak" dedi.

BELEDİYE BAŞKANI: ŞİDDETLİ HİSSETTİK

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı da, depremi şiddetli hissettiklerini ifade ederek, "Vatandaşlarımız bir hayli rahatsız oldu, dışarıya çıktılar. Bize ulaşan şu ana kadar bir hasar yok, herhangi bir sıkıntı olmadığını biliyoruz. Vatandaşlarımız dışarıya çıktılar, panik yaşadılar. Onun dışında bir olumsuzluk yok" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 41 yorum
chp geldi depremler geldi. Hiç konyada deprem oluyo mu hayır ama chp nerde deprem orda
depremi chp ye bağlayan kişi umarım şaka yapıyordur yoksa toplum içinde böyle bir akıl sahibinin gezdiğini düşünmek korkutuyor beni
Şaka yapıyor..Onun yorumlarını okuyanlar bilir.. sempatizandır kendisi
neleri neleri hükümete bağlayanlar söylüyor bunu da, değil mi!
@ayaz06_ank ÇANKIRI bu ülkenin şehri değil galiba Anlı şanlı milli yerli medyanın umurunda değil VARSA YOKSA İSTANBUL. BU MEDYA TÜRKİYE MEDYASI DEĞİLDİR İSTANBUL MEDYASIDIR ÇANKIRILILAR ACABA KENDİNİLERİNİ TV.LERDE GÖREMEYİNCE NE DÜŞÜNÜYORLAR. KİME NE KİMİN UMURUNDA SERMAYE RAHAT İKTİDAR RAHAT ANADOLU SADECE LAZIM VATAN MİLLET SAKARYA EDEBİYATI İÇİN GERİSİ TEFERRUAT.
Geçmiş olsun.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler