Son dakika eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla Türkiye'ye geldi

Son dakika haberine göre ABD'de tutuklu bulunduğu cezaevinden tahliye edilen eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın bulunduğu uçak, İstanbul'a indi. Atilla'yı ailesi ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak karşıladı. Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Atilla ile telefonda görüştü.

Hakan Atilla'yı havalimanından Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç ve New York Başkonsolosu Alper Aktaş uğurladı.

Hakan Atilla'yı taşıyan uçak 11.00 sıralarında İstanbul'a iniş yaptı.

ALBAYRAK: ÇOK GÜZEL BİR GÜN

Hakan Atilla'yı İstanbul'a gelişinde ailesi ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak karşıladı. Albayrak, "Çok güzel bir gün oldu. Bu ülkenin bireyi olmaktan gurur duyuyorum. Kısa bir tatil yapacak daha sonra tekrar konuşacağız" dedi.

UCAK

Atilla, 27 Mart 2017'de New York JFK Havalimanı'nda gözaltına alınmış ve İran yaptırımlarının ihlali suçlamalarıyla açılan davanın tek sanığı olarak yargılanmıştı. Jüri, Atilla'yı hakkındaki 6 suçlamanın 5'inden suçlu bulmuş, "kara para aklama" iddiasıyla ilgili ise Atilla'nın masum olduğuna karar vermişti. Hakan Atilla'ya, İran yaptırımları davasında suçlu olduğu iddiasıyla 32 ay hapis cezası verilmişti.

ABD’nin İran'a yönelik yaptırımlarını delmekle suçlanan ve 19 Mart 2016’da ABD’de tutuklanan iş adamı Rıza Sarraf ise yargılanmasına kısa bir süre kala 26 Ekim 2017’de hakkındaki suçlamaları kabul etmiş ve savcılıkla işbirliğine gitmişti.

HAKAN

HAKAN ATİLLA KİMDİR?

1970'te Ankara'da doğan Mehmet Hakan Atilla, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu. Tahsilini tamamlamasının ardından 1995'te Halkbank A.Ş.'de Araştırma Geliştirme ve Planlama Müdürlüğü'nde Uzman Yardımcısı ünvanıyla göreve başlayan Hakan Atilla, bunun ardından Bankaclık Kartları ve Nakit Yönetimi Müdürlükleri'nde Uzman sıfatıyla görev aldı.

Son olarak Stratejik Planlama Daire Başkanlığı'nda Yönetmen ve Bölüm Müdürlüğü görevlerini üstlenen Mehmet Hakan Atilla, 2007-2011 yıllarında Finansal Kurumlar ve Yatırımcı İlişkileri Daire Başkanı olarak görev yaptı. Mehmet Hakan Atilla, 2011'den 2017 Mart ayında ABD'de tutuklanana kadar Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü.

(AA-DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 111 yorum
gözümüz aydın artık halk kahramanı gibi karşılanır mehter marşı eşliğinde saraya çıkartılır yeni gorevinede iade edilir birde almadığı maaşlar ikramiyeler primlerde faizi ile beraber ödenir
tabiki verecek. adam Türkiye aleyhinde birşey söylemediği için 32 ay hapis yattı. sende varmı öyle yürek?
@epistocu SOYLEMEDİĞİNİ NERDEN BİLİYORSUN Kİ?
@epistocu 32 ay hapisi reza zarrabla kara para akladığı için yattı. Sadece a haber izlerseniz bunları öğrenememen çok normal
@hakkiahmet abd vatandsşımısın
VIP den geçer artık..
@r.etkar Türkiye düşmanı ruhsuz. seni hala almadılarmı içeri.
krallar gibi yaşar bizim ülkede gelsin tabikide
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler