HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Son dakika | İstanbul'da da hissedildi! Çanakkale merkezli deprem Edirne'yi de salladı... Prof. Dr. Naci Görür: 'Bu depremler bölgedeki...'

Bugün, İstanbul ve Edirne'de de hissedilen Çanakkale merkezli bir deprem meydana geldi. Depremin büyüklüğü 4,6 olarak açıklandı. Peş peşe açıklamalar gelirken Prof. Dr. Naci Görür depremle ilgili "Muhtemelen bu yörede yüzey kırığı oluşturacak kadar bir deprem olmadı veya kırık (fay) tespit edilemedi. Bu depremler bölgedeki stres birikiminin belirtileri olarak yorumlanmalıdır" dedi.

Son dakika haberi: Büyük deprem endişesiyle yaşayan İstanbul bugün bir kez daha sallandı. Çanakkale merkezli deprem Edirne'de de hissedildi.

AFAD'DAN SON DAKİKA DEPREM AÇIKLAMASI

AFAD'dan depremle ilgili açıklama geldi. Depremin büyüklüğü 4,6 olarak belirlendi.

654645

Biga merkez üslü depremin 7 km derinlikte gerçekleştiği kaydedildi.

BAKAN YERLİKAYA: SAHA TARAMALARINA BAŞLADIK

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya depremle ilgili şu açıklamayı yaptı: "Çanakkale Biga’da 4,6 büyüklüğünde meydana gelen depremde AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha taramalarına başlamıştır. An itibari ile olumsuz bir durum yoktur. Gelişmeleri takip ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun."

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise katıldığı canlı yayında "Lapseki-Biga arasında merkezden uzak, sıkıntı görünmüyor" dedi.

"BU DEPREMLER BÖLGEDEKİ..."

Prof. Dr. Naci Görür sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Beypınar-Lapseki/Çanakkale’de 4,5 deprem oldu. Diri fay haritasında yüzeyde bir fay yok. Muhtemelen bu yörede yüzey kırığı oluştıracak kadar bir deprem olmadı veya kırık (fay) tespit edilemedi. Bu depremler bölgedeki stres birikiminin belirtileri olarak yorumlanmalıdır."

Bu içerik Hazar Gönüllü tarafından yayına alınmıştır
Mynet Youtube

En Çok Aranan Haberler