Son dakika: İstanbul ve 29 ilde FETÖ operasyonu! 74 muvazzaf asker için yakalama kararı

Son dakika haberine göre FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik İstanbul ve 29 ilde operasyon başlatıldı. Soruşturma kapsamında 2'si uzman personel ve 72'si astsubay olmak üzere tamamı muvazzaf asker hakkında yakalama kararı verildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca, FETÖ'nün TSK yapılanmasında, örgüt içi haberleşme amacıyla ankesör-sabit kontörlü hatlardan irtibatları tespit edilenlerle ilgili çalışmalar sürüyor.

Bu kapsamda, 2'si uzman personel 72'si astsubay olmak üzere 74 muvazzaf hakkında gözaltı kararı verildi. Şüphelileri yakalamak için İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, İstanbul merkezli 30 ilde eş zamanlı operasyon başlatıldı.

Hakkında gözaltı kararı çıkarılan şüphelilerden 25'inin Kara Kuvvetleri Komutanlığında, 7'sinin Hava Kuvvetleri Komutanlığında, 10'unun Deniz Kuvvetleri Komutanlığında, 30'unun Jandarma Genel Komutanlığında ve 2'sinin Sahil Güvenlik Komutanlığında görev yaptığı öğrenildi.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
ne fetosu kardeşim bırakın yalan dolanı insanları kandırmayı artık ya bu memlekette egemen bağış gibi insanlar hala siyasette bürokraside görev olabiliyorsa hala beni yurt dışında temsil etsin diye atanıp bi şekilde ödüllendiriliyorsa bizi fetoyla mücadele cart curt diye kandırmayın ya şu hale bak ya yazıklar olsun Hala Size de size bu memleketi yönetin diye oy verenlerede!!!
Bizim ülke şaka gibi. Fetonun siyahi ayaği neden arastirilmiyor arkadaş. Milleti enayi yerine koymaktan vazgeçin artık.
Askeriyenin içi boşaltılıyor
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler