HABER

MHP'den Meral Akşener hakkında suç duyurusu

Son dakika haberine göre, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında suç duyurusunda bulundu. Yapılan açıklamada, "Akşener, bu ifadeleriyle muhterem genel başkanımıza açık bir şekilde hakaret etmiş ve kendisi hakkında 2015 yılında ortaya atılan ‘kaseti var’ iddialarına atfen, genel başkanımızı ‘namusuna kadar laf etmekle’ itham etmiştir" ifadeleri yer aldı.

MHP'den Meral Akşener hakkında suç duyurusu

MHP, Genel Başkan Bahçeli’ye yönelik ithamları ve hakaret ettiği iddiasıyla İYİ Parti Genel Başkanı Akşener hakkında suç duyurusunda bulundu.

‘SİYASİ NEZAKET DEĞİLDİR’ İDDİASI

7 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleşen 27. Dönem Milletvekilleri Yemin Töreni esnasında İYİ Parti listelerinden seçilmiş bulunan bazı milletvekilleri, yemin görevini ifa etmeleri sonrasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin elini öptü ve bu durum gündem oldu. İYİ PARTİ Genel Başkanı Akşener’in bu durumdan fazlasıyla rahatsızlık duyduğu ve de parti kurmaylarına “Ben siyasi nezaketi iyi bilirim. Ancak bu yapılan siyasi nezaket değildir. Partimize; FETÖ’cü, ipsiz sapsız diyen ve hatta genel başkanın namusuna kadar laf edenlere böyle hürmet göstermek siyasi nezaket değildir” ifadeleriyle tepki gösterdiği ve MHP liderinin elini öpenlerin partiyi terk etmesini istediği iddia edildi.

MHP yönetimi, Meral Akşener'in bu ifadeleriyle ilgili olarak suç duyurusunda bulundu. Yapılan açıklamada, “Akşener, bu ifadeleriyle muhterem genel başkanımıza açık bir şekilde hakaret etmiş ve kendisi hakkında 2015 yılında ortaya atılan ‘kaseti var’ iddialarına atfen, genel başkanımızı ‘namusuna kadar laf etmekle’ itham etmiştir” ifadeleri yer aldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
Hemen kamu davası açılır ve Akşener mahkum edilir. Evet ülkemizde hukuk değil guguk var çünkü. Kimse bana adalet masalları anlatmasın. Bu ülkede adalet falan yok arkadaş.
Hakaret mi?Güldürmeyin insanları,geçen senelerde Bahçeli ve Erdoğan birbirlerine ne hakaretler etmişlerdi şimdi kuzu sarma oldular.
Asker kaçağı bedelli fetocu damat ferit de dava açmıştı ne hikmetse damadın ysk ya iki gün önce emrettiği anket ile seçim sonuçları aynı cıktı isteyen netden bulabilir görmez AKP ile FETO arasında arabulucuk yapmis hadi FETO diye çok yırtınan onunbununcocuklari bol bol fetosun sümüklü mendilini yemeye kaldığınız yerden devam edin.... ALLAH IYIlere yardim etsin kötülerin şerrinden korusun.. Ne Mutlu Türküm Diyene!.....
Geri Dön