HABER

SON DAKİKA | Kılıçdaroğlu'nun masasındaki Türkçülüğün Esasları kitabı çok konuşulmuştu! Bahçeli'den dikkat çeken yorum

Son dakika haberi: MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. EYT düzenlemesi için tarih veren MHP lideri Bahçeli, seçim öncesi anket şirketlerine de tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu'nun 'başörtü' çıkışıyla da ilgili konuşan Bahçeli, yeni bir karara gerek olmadığını söyledi. Bahçeli ayrıca, CHP liderinin masasındaki gündem olan kitapla ilgili de "Okumasında yarar var diye düşünüyorum" dedi.

Son dakika: MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşuyor. 8 Ekim'de seçim çalışmaları için köyleri ziyaret edecekleri bir takım çalışmalara başlayacaklarını belirten 16 Ekim'de Konya'da 23 Ekim'de de Manisa da açık hava toplantısı yapacaklarını duyurdu. EYT düzenlemesi için tarih veren MHP lideri Bahçeli, seçim öncesi anket şirketlerine de tepki gösterdi. Grup toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun 'başörtü' çıkışıyla ilgili konuştu.

KILIÇDAROĞLU’NUN BAŞÖRTÜSÜ ÇIKIŞI: YENİ KARARA İHTİYAÇ YOK

MHP lideri Bahçeli, "Başörtüsü meselesi Türkiye’de 414 milletvekilinin katılımı ile çözülmüş bir meseledir. Şimdi siyaset öncesi hellaleşme kisvesi altında başörtüsünü istismar etmenin bir manası yoktur. Böyle bir yasa TBMM’ye geldiğinde MHP geçmiş dönemde başörtüsü konusunda vermiş olduğu Meclis kararının arkasında durur yeni bir karara da ihtiyaç olmadığını söyler. Eğer Kılıçdaroğlu başörtüsü meselesine bu kadar hassasiyet gösteriyorsa milletvekillerinden başlasın başörtüsüne." ifadelerini kullandı.

TÜRKÇÜLÜK KİTABI

Kılıçdaroğlu'nun masasının üzerinde yer alan Ziya Gökalp’in kaleme aldığı “Türkçülüğün Esasları” kitabıyla igili de konuşan Bahçeli, "Okumasında yarar var diye düşünüyorum" dedi.

hfgjfgj

Bahçeli, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi;

KLILIÇDAROĞLU’NUN ABD ZİYARETİ

"ABD’ye gitmek bir çıkış yolu ise gitmesinde yarar var. Biden zaten kürsüde, yolda, yolunu şaşırır hale gelmiştir. Kılıçdaroğlu’nu gördüğünde de çok şaşıracaktır.

FEZLEKE SÜRECİ

Süreç devam etmelidir. Bana kalsa öne alırım Kılıçdaroğlu’nun fezlekesini."

Bahçeli'nin grup toplantısındaki açıklamalarından öne çıkan satır başları ise şöyle;

"Seçim takviminin işlemeye başlamasına kadar TBMM'de milletimizin beklentilerini yasalaştıracağız. EYT'lilerin mağduriyeti bu yıl bitmeden çözüme kavuşacaktır.

2023 seçimlerinde Türk Milleti'nin Zillet'e düşme ihtimali yoktur.

Anketler bizim için vızıltıdır. Anketler şunu söylemiş bunu söylemiş. Biz milletimize bakarız, ona kulak veririz. Milletimiz ne diyorsa coşkuyla yaparız. Biz milletimizin ne dediğine bakarız.

23 Ekim 2022 tarihinde Manisa Açık Hava Toplantılarımızı yapacağız. Bizim cumhurbaşkanı adayımızın Sayın Recep Tayyip Erdoğan olacağını sonuna kadar haykıracağız.

"KRİZLERİN BİRİ BİTERKEN, DİĞERİ BAŞLAMAKTADIR"

  1. Dünya Savaşı'nın ardından tesis edilen küresel sistem çetin sınamalar eşliğinde ciddi sarsıntılar geçirmektedir. Coğrafyalar sert kutuplaşmaların, yaygın çatışmaların baskısı altındadır. Krizlerin biri biterken, diğeri başlamaktadır.

1

Huzursuzluk küreselleşmektedir. Adaletsizlik küresel vicdanı yaralamaktadır. Beşeriyet istikrara ve refaha susamış haldedir. Tek kutuplu dünya şablonu ağır hasar alarak yerini çok merkezli yeni bir siyasi tasarıma bırakmak üzeredir.

İran'da 13 Eylül'de bir genç kızın gözaltına alınması ve şiddet olayları patlamıştır. Dileğimiz sükûnetin hakim olmasıdır. Bosna sıkıntılı, Kosova kaygılı, Türkmeneli kuşatma altındadır. Ermenistan Karabağ'da tahriklerini sürdürmüştür. İtalya'da sandıktan çıkan yeni siyasi irade Avrupa'yı telaşlandırmış, Irak'ta siyasi kriz yaygınlaşmış, Suriye'de istikrarsızlık varlığını muhafaza etmiştir.

"DÜNYAYA İLAN EDİYORUM, HAKKIMIZI YEDİRMEYİZ"

ABD, GKRY'ne silah ambargosunu rafa kaldırmıştır. Kıbrıs'ta iki devletli çözümün önüne engel çıkarmak için yeni senaryo gündemdedir. Yunanistan, Ege Adaları'na askeri araç sevk etmiştir. ABD menşeli silahlar etrafımızda çevrelenmiştir. Yunanistan ABD'nin dolduruşuna gelip, Türkiye'ye meydan okumaktadır. Ülkemize Akdeniz ve Ege'den silah gösterilmektedir. Türkiye batıdan-doğudan, güneyden-kuzeyden çembere alınmaktadır.

Yunanistan'ın egemenlik iddiaları haksız ve hukuksuzdur. Lozan'ın 13'üncü maddesine göre Yunanistan'ın adaları askeri hedefler doğrultusunda kullanmayacağı hükme bağlanmıştır. Yunanistan bunu ihlal etmiştir.

2

Kuzey Ege adaları 9 adanın mülkiyet hakları artık Türkiye'dedir. Aynı şey, 12 ada için de geçerlidir. Dünyaya ilan ediyorum, hakkımızı yedirmeyiz. Hakkımızı çiğnetmeyiz. Hakkımızdan vazgeçmeyiz. Hakkımıza ve hukukumuza göz koyanların gözünü oyarız. Emparyalizmin Miço'su bunu aklından çıkarmamalıdır.

Yunanistan Başbakanı baltayı taşa vurmuş, yalnız değiliz; Allah'ımız var, milletimiz var, tarihimiz var, sorulacak hesabımız, ulaşacak zaferlerimiz var.

RUSYA'NIN 4 BÖLGEYİ İLHAKI

Rusya lideri Putin, geçen hafta Ukrayna'nın doğusundaki 4 bölgenin ilhak kararını açıklamıştır. Uluslararası sistem tarihi bir kırılma yaşamaktadır. Etnik ve mezhepsel çatışmaları tetiklemektedir. Ukrayna'nın toprak bütünlüğüne yönelik operasyonu doğru bulmuyoruz.

Yeni dünya düzeni diye hikayesi yazılan çok bilinmeyenli karmaşık denklemin Rusya ile ABD arasında yeşeren al-ver sürecinin mahsulü olduğunu görmek lazım.

6'LI MASAYA TEPKİ: DİYORUM Kİ BUNLARDAN NE KÖY NE KASABA OLUR

Güvende değilsek geleceğimizden emin olamıyorsak ne paranın ne kazancın ne yatırımın ne ekonomik aktivitelerin anlamı olacaktır.

Bir masada oturmaktan, birbirlerinin ayağını kaydırmaktan yaptıkları başka bir şey yoktur. Geçtiğimiz pazar günü ikinci tur görüşmelerine başlayan zillet partilerinin ortak açıklamalarından yine bir sonuç çıkmamıştır. Bu acizler koalisyonu su kaynatmıştır. Zillet partilerinin birbirine güveni kalmamıştır. Her birinin gündemi farklıdır. Diyorum ki bunlardan ne köy ne kasaba olur.

Gösterecekleri adayları Türkiye'nin 13'üncü Cumhurbaşkanı olacakmış. Yüksek uçan alçak düşer, eğreti ata binen erken düşer. 13'üncü Cumhurbaşkanı'nın Sayın Recep Tayyip Erdoğan olacağını da mutlaka görecekler.

3

Kılıçdaroğlu'nun durumu kritiktir. Cumhurbaşkanı adayı olmak için gözünü hırs bürümüştür. Bizim için sorun yoktur. İP başkanının Kılıçdaroğlu'na şükran duyacağını söyledikten sonra, 31 Mart'ta borçlarını ödediklerini söylemesi taktik bir hamledir. HDP ile masa altında el ele tutuşup, masa üstünde restleşenlerin itibarı sıfırdır. Biz kimin ne olduğunu neyi hedeflediklerini iyi biliyoruz. Hiç kimse bize hikaye anlatmasın."

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler