Son dakika! Milli Savunma Bakanı Akar'dan S-400 açıklaması

Milli Savunma Bakanı Akar, S-400 teslimatıyla ilgili olarak, "Planlı üç uçak geldi ve bugünkü faaliyetler tamamlandı. Önümüzdeki günlerde süreç devam edecek" dedi. Akar, Patriotların tedarikini de değerlendiklerini belirtti.

Son dakika! Milli Savunma Bakanı Akar'dan S-400 açıklaması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin birinci grup malzemelerinin gelişine ilişkin soruları yanıtladı.

Türkiye'ye yönelik tehdit ve tehlikelere dikkati çeken Bakan Akar, şunları söyledi:

"Uzun yıllardan beri uzun menzilli bölge hava ve füze savunma sistemi tedariki için çalışmalarımız sürmektedir. Bu konuda belirlediğimiz bazı ilkeler var. Bu ilkeler doğrultusunda Çin, Rusya, ABD ve Fransa ile görüşmelerimiz oldu. Bu görüşmeler sonrasında gördük ki ilkelerimize en uyum sağlayan ülke Rusya oldu. Bunun için de Nisan 2017'de bir sözleşme imzalandı. O sözleşme çerçevesinde çalışmalar sürdürüldü. Bugün sabah saatlerinden itibaren toplam üç uçak Mürted bölgesine inmek suretiyle söz konusu sistemlerin parçalarını taşımaya başladılar. Bu bir süreç. Önümüzdeki günlerde bu süreç devam edecek. Bu sürece bağlı olarak çalışmalarımızın tamamlanacağını, planlandığı şekilde gerçekleşeceğini görüyoruz. Planlı faaliyetlerimizde herhangi bir sorun görmüyoruz. Planlı faaliyetlerimize paralel olarak aynı zamanda personelimizin de hem kurulum hem işletim anlamında eğitimleri de Türkiye'de, Rusya'da sürmektedir. Bu önümüzdeki günlerde de devam edecektir."

"PATRİOT KONUSUNDA GÖRÜŞMELERİMİZ DEVAM EDİYOR"

Bugün başka bir uçağın gelip gelmeyeceği sorulan Akar, "Hayır. Bugün üç uçak planlıydı. Planlı uçakların tamamı geldi ve bugünkü faaliyetler tamamlandı. Önümüzdeki günlerde bu süreç devam edecek” yanıtını verdi.

Akar şunları kaydetti: "Belirlediğimiz kriterler çerçevesinde tedarik faaliyetlerimizi başlattığımızı söylemiştim. Şu anda yine Patriot konusunda da görüşmelerimiz devam etmektedir. Bu kriterlere uyum sağlandığı sürece tabii ki ihtiyacımız olan uzun menzilli bölge hava ve füze savunma sistemi olarak Patriotların tedarikini de değerlendiriyoruz. Bu konuda ilgili kurumlarımız, arkadaşlarımız çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürmektedirler."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
madem patriot alacaksın niye s400 aldın diye sorarlar adama
Sende "Endişelisin" galiba
nedenini hala anlamadinmi kardeş her iki taraftan da gelecek tehlikeyi bertaraf etmek için
@xmen3131 trup geçen sinayli verdi zaten dediki: Türkiye çok para verdi s400 lere bizden patriot istediler obama vermedi. yani diyorki parasını verdiniz alın bir depoya koyun ben size patriot vericem hem sen geri vites yapmamış olursun he biz para kazanırız ama parası vatandaşın cebinden çıkar.
Patriot dinince oldu bu iş yoksa nasıl gelir s400ler, kullanamdıktan sonra neden alıyoruz, f35 bi işe yaramayacak neden alıyoruz, f16 lara lantern neden satmadılar. Milettin parasını savurun
geldi ama kurulacak mı sen onun bilgisini ver sayın bakan
yok! Kuş vurmak için aldık onları. Av mevsimini bekliyoz
@palermo544 yunanistanın aldığı s300 ler girit adasındaki depolarda çürüyor amerika Türkiye hatırına kurulmasını engellemişti. bir ton para verip patriot alır onları kurarız bakan bunun sinyalini veriyor halen anlamadın mı ? sen kuş vurmaya devam et.
Yerli üretimimiz de olacak mı ??? Tank palet fakbirkası neden satıldı??? Bunlara da bir cevap lütfen!!!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler