Son dakika! OHAL sona mı eriyor? Kafaları karıştıran açıklama

OHAL İnceleme Komisyonu, başvuruların 21 Şubat 2018'de sona ereceğini açıkladı. Bu açıklama 17 Ocak 2018'de sona erecek olan OHAL'in "bir daha uzatılmayabileceği" yorumlarına neden oldu.

Son dakika! OHAL sona mı eriyor? Kafaları karıştıran açıklama

Olağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu’ndan yapılan son dakika açıklamasına göre, Kanun Hükmünde Kararname kapsamında meslekten ihraç edilenler, bursu kesilen öğrenciler, rütbeleri alınan emekli güvenlik personeli, kapatılan kurum ile kuruluşlara ilişkin başvuruların alınmasına dün itibariyle başlandığı açıklandı. Açıklamada “Başvurular, 21 Şubat 2018’de sona erecek” ifadesi yer aldı.

Komisyondan yapılan açıklama 17 Ocak’ta sona ermesi beklenen OHAL için “Bir daha uzatılmayacak mı?” sorusunu gündeme getirdi.

15 Temmuz 2016 tarihindeki hain darbe girişiminin ardından 20 Temmuz 2016 tarihinde ilan edilen OHAL üçer aylık periyotlarla uzatılmıştı. OHAL son olarak 17 Ekim 2017’de 3 ay daha uzatılmıştı. (Sözcü)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
OHAL UZASIN EVET GERCEKTEN UZAMASI HERKES ICIN IYI OLACAK
OHAL ne için uzasın? ülkeyi OHAL olmadan yönetemiyor musunuz ? sorun ne ? nerede ? derdiniz ne ?
ülkeyi bir daha ayağa kalkamaz hale getirmek.
Alınması gereken tüm kararları tüm kanunları ne olsa geçirdiler bırakında kalksın...
OHAL, den bu millet niye bu kadar çekiniyor anlamış değilim insan kendinden emin olduktan sonra bence OHAL kalsın devamlı yapılan uygulamalarda piş işleri yapan katiller, dolandırıcılar, tecavüzcüler yakalanıyor bunlar korksun yapılan uygulamalar diğer vatandaşların huzuru için kanunlara gelince AKP iktidarının meclis çoğunluğu var istediği kanunu çıkarır ha mecliste oylamayla çıkmış ha OHAL, kapsamında çıkmış kanun ne farkeder OHAL, den çürük elmalar korkar, toplumun yüz karaları korkar kendini bilen OHAL,den korkmaz.
@2007ahmet Şimdi Ahmetcim. Normal kanun olunca en azından mecliste eğrisi doğrusu tartışılıyor. OHAL olunca dışardan saraya talimat geliyor. Gece imzalıyor, sabah uyanmışsın, aa kanun çıkmış oluyor.
@2007ahmet kardeşim ohal devam etse ne olur etmese ne olur.Güvenlik güçlerine talimat verdiğin zaman gereğini her zaman yaparlar. yeter ki sen emrinin talimatının arkasında dur.Biz ekonomi ve yatırım çevrelerini nasıl etkiler bilmiyorum.Ama yurt dışından yatırımcılar ohale pek sıcak bakmazlar diye düşünüyorum.Her kim vatanımıza ,milletimize,bayrağımıza hainlik yaptıysa,hainlere maddi manevi destek verdiyse hem bu dünyada hemde gerçek dünyada cezasını çeksin ve elbette çekecektir.
Ne darbe .. ne dikta .. askeri darbeden de sivil vesayetten de nedet umanın canı cehenneme !
kaldırmazlar, alıştı bir kere 40 haramiler
Bunlar boş haberler ohal başkanlık seçimine kadar kalkmaz ve sonrasında da devam eder başka türlü yönetemeyeceklerini çok iyi biliyorlar.
E sona ersin bir zahmet de insanlar kafa olarak normale dönsün biraz,birçoğu tedirgin ''Ohalmiş'' diye!..
süre ohalin bitmesi ile alakalı değil, 60 günlük süre var ondan bahsediyor milleti yanlış yönlendirmeyin
ancak ölürse ohal biter elindeki imkanları bırakır mı hiç
ohal bitmez kalkmaz man zarerab malta fetoya yardım yataklık yapanlar hesap verme gününü düşünüyor şimdi yerel seçimleri baskıyla diktayla yapacaklar baktılar durum iyi değil ohal rte ölünceye kadar devam eder bunu yazın bir kenara hesap günü yaklaştıkça daha da çıldıracaklar tek tip elbiseye alışacaklar
Diğer Haberler