Son dakika! S-400 sisteminin parçalarını taşıyan Rus uçağı Mürted'e indi

Son dakika haberine göre Türkiye'nin Rusya'dan satın aldığı S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi'nin teslim süreci kapsamında 4'üncü uçak, Ankara'nın Kahramankazan ilçesindeki Mürted Hava Meydanı'na indi. Uçaktan indirilen sisteme ait parçalar, hangarlara götürüldü.

Türkiye'nin, hava sahasını güçlendirmek amacıyla Rusya'dan satın aldığı S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi'nin birinci grup malzemelerinin teslimatı dün başladı. Füze bataryalarının komuta merkezi ve radar düzeneklerini taşıyan 3 uçak, dün art arda Kahramankazan'daki Mürted Hava Meydanı'na indi. Rus uçaklarından indirilen malzemeler, alandaki güvenli bölgeye nakledildi. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, dün akşam yaptığı açıklamada, S-400 sisteminin teslimat sürecinin başlamasına ilişkin, "Bugün üç uçak planlıydı. Planlı uçakların tamamı geldi ve bugünkü faaliyetler tamamlandı. Önümüzdeki günlerde bu süreç devam edecek. Bu sürece bağlı olarak çalışmalarımızın tamamlanacağını, planlandığı şekilde gerçekleşeceğini görüyoruz" dedi.

4'ÜNCÜ UÇAK İNDİ

Teslim sürecinin ikinci gününde, sisteme ait malzemeleri taşına 4'üncü uçak da Mürted Hava Meydanı'na indi. Sabah saatlerinde hava meydanına inen Rus uçağında bulunan malzemeler güvenli bölgeye götürüldü. Milli Savunma Bakanlığı yaptığı yazılı açıklamada, "S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistem malzemelerinin sevkiyatı devam etmektedir. Bu kapsamda dördüncü uçak Mürted Hava Meydanı'na indi" dedi.

Teslimat sürecinin devam edeceği belirtilirken, 120 adet avcı füzenin sevkiyatının daha sonra deniz yoluyla yapılacağı bildirildi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 40 yorum
Siz konusu vatansa gerisi teferruat.Gazi .M.Kemal
@r.etkar Mustafa Kemal ATATÜRK değil, Kamal ATATÜRK, Mustafa isminden de, Kemal'den de nefret ederdi, soyadı kanunundan sonra Mustafayı bıraktı, Kemal'i de Kamal olarak değiştirdi. nüfus kağıdında ismi sadece Kamal ATATÜRK.
Gazi M.Kemal değil Mustafa Kemal ATATÜRK !
@sprglvs28 ne kadar bos konusmussun bırader :))
@behsatpakdil Burada boş konuşan cahillerden bir sürü var.
Allah utandırmasın.
vatana millete hayırlı uğurlu olsun
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler