HABER

Sosyal güvenlik yine erteleniyor

Sosyal güvenlik yine erteleniyor

Ankara (AA)- Yürürlüğü iki kez ertelenen Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasasının bir kez daha ertelenmesi gündeme geldi.AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, 1 Ocak 2008'de yürürlüğe girecek olan Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasasında değişiklik öngören yasa tasarısının, bu hafta önce TBMM Sağlık Komisyonu, ardından da TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülmesi planlanırken, komisyonlar tasarıyı gündeme almaktan vazgeçti.

Düzenlemenin zaman darlığı nedeniyle "yılbaşına kadar yetişmeyebileceği, bundan doğacak yasal boşluklar ve uygulamada ortaya çıkabilecek sorunlar" gözönünde bulundurularak, yürürlük tarihinin 3. kez ertelenmesi seçeneği gündeme geldi.

Sağlıklı bir düzenleme yapılabilmesi için yasanın yürürlüğünün 1 Temmuz 2008 tarihine ertelenmesi görüşü ağırlık kazandı.Buna göre, tasarının görüşmelerinin ertelenmesi halinde, 2008 yılı bütçe görüşmelerinin ardından, yasanın yürürlüğünün ertelenmesini öngören bir düzenleme TBMM gündemine getirilecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, AK Parti grup yöneticileri ve TBMM Sağlık Komisyonu ile TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu başkanlarının konuyu değerlendirdikleri öğrenildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön