HABER

Sosyal medyayı ayağa kaldıran videoyu çeken şahıs yakalandı

Yalova'da, Afganistan uyruklu genci aracına alarak ölümle tehdit eden, parasını alan ve o anları görüntüleyerek sosyal medyada paylaşan A.A. (33) adlı şahıs, Yalova Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekiplerinin çalışması ile Altınova ilçesinde yakalandı. Adliyeye sevk edilen şahıs, videoyu şaka amaçlı çektiğini belirterek "Şaka yaptığım için çok pişmanım" dedi.

Geçtiğimiz gün sosyal medya paylaşım sitelerinde tepki çeken görüntülere Yalova duyarsız kalmadı. Sosyal medyada paylaşılan videoda; kimliği belirsiz kişi, aksanından mülteci olduğu anlaşılan genci otomobiline alıp, "Seni nasıl öldüreyim" diye tehdit etti.

Görüntüyü çeken kişi ayrıca videodaki gence "Benim ülkemde ne arıyorsun", "20 lirayı ver seni öldürmeyeyim", "Seni öldüreyim mi paranı mı alayım" gibi sözler sarf ederek tehditler savurdu.

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ TOPLADI

Kimliği belirsiz kişi tarafından kayda alınan görüntü, on binlerce sosyal medya kullanıcısı tarafından paylaşıldı. Bazı sosyal medya kullanıcıları da durumu cumhuriyet savcılıklarına bildirdi. Sosyal medya kullanıcıları ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘yağma’, ‘tehdit’ ve ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama’ suçlarının işlendiğini belirterek çocuğun ve şahsın bulunmasını talep etti. Sosyal medyadaki görüntüye Yalova Emniyet Müdürlüğü ile İl Göç İdaresi Müdürlüğü de duyarsız kalmadı. Yalova Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi, yapılan titiz çalışma ile Yalova'nın Altınova ilçesinde Afgan uyruklu olduğu belirlenen genci buldu ve kendisini tehdit eden şahsı gözaltına aldı.

ALTINOVA İLÇESİNDE YAKALANDI

Edinilen bilgiye göre, Yalova emniyetinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Görüntülerin Yalova ilimizde kayıt altına alındığının tespit edilmesi üzerine gece boyunca detaylı ve titiz bir çalışma yürütülmüştür. Yapılan çalışma ile A.A. isimli şahıs Altınova ilçesinde yakalanmıştır. Şahıslar, Asayiş Şube Müdürlüğümüze intikal ettirilmiş ve gerekli adli işlemler başlatılmıştır.”

VİDEOYU 'ŞAKA' AMAÇLI ÇEKMİŞ

Videoyu çektiği tespit edilen A.A. ise ilk sorgulamasında videoyu şaka amaçlı çektiğini, Afgan uyruklu genci ise Altınova ilçesindeki büyükbaş hayvan çiftliğinde çalıştırdığını söyledi. Afgan uyruklu olduğu belirlenen Hüdaverdi Rozmuhammed (20) adlı gencin ise Türkiye’ye illegal girişte bulunduğunu, kimliksiz ve pasaportsuz olduğunu söylediği öğrenildi.

Öte yandan, görüntüye sosyal medyadan tepki yağmasının üzerine A.A.'nın bir görüntü daha çektiği, burada da olayın şaka olduğunu belirttiği bildirildi.
A.A., Yalova Adliyesi’ne götürülürken de pişman olduğunu ve olayın şaka olduğunu söyledi.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
aa öyle mi o zaman hakim de sana şaka yapsın 30 sene versin de gör ...
adam şaka yapmış ama eşek şakası bunun yanında halt etmiş, böyle şaka yapılmaz. Çocuk ölüm korkusu yaşadı. Bunun bir cezası olmalı. Şaka yaptım diyerek banka soyamazsın. Şaka olsa bile ceza gerektirir. Bu insanlar bizim evimizde misafir, bunlar emanet. Bunlar ile oyun oynanmaz.. Ancak onlara yardım edilir.
Devletimizin eline sağlık. Polise teşekkür ederim. Helal olsun. Demek ki başımıza bir iş gelse devletimiz yanımızda. Gurur ve güven verici.
Geri Dön